הזנחה פושעת"המשטרה צריכה להחליט אם בסדר העדיפויות שלה העליון זה לחקור את הסיגרים של ראש הממשלה או למנוע רצח נשים" - כך אמר שר התקשורת, דודי אמסלם, בראיון בעקבות עוד מקרה רצח מזעזע של אישה על ידי בן זוגה לפני חודשיים וחצי. "זו לא שאלה רק של תקציבים, זו שאלה של סדר עדיפויות", הסביר השר המלומד תוך שהוא מנסה להסיר מהממשלה שהוא חבר בה אחריות למצב החמור.

אז יש לנו חדשות לכבוד השר אמסלם: ובכן, מתברר שזו דווקא כן שאלה של תקציבים.

היום, ביום המאבק באלימות נגד נשים, חשף עיתון הארץ כי תוכנית שאישרה הממשלה לטיפול בנפגעי אלימות במשפחה נמצאת נכון לעכשיו, שנתיים לאחר שאושרה, כאשר חצי מהתקציבים שאושרו לא הגיעו אליה, סעיפים שונים בתוכנית אינם ממומנים וסעיפים אחרים מקבלים תקציב אפסי ביחס לצרכי התוכנית.

כך, מתוך 20 מיליון שקלים שיועדו לילדים ובני נוער שסבלו מאלימות במשפחה, הגיעו בשנים 2018-2019 רק 4.8 מיליון. מתוך 18 מיליון שיועדו לטיפול בגברים אלימים, רק 2.8 מיליון הועברו.

טיפול באזרחים ותיקים, אמצעי הגנה למאוימים, מחקר בנושא והכשרות למטפלים – נראה שבסדר העדיפויות של הממשלה כל הסעיפים האלה לא ממש תופסים מקום מרכזי בסדר העדיפויות של הממשלה. ואולי הפעם זו אשמת היועמ"ש והפרקליטות?

מרכז המידע והמחקר של הכנסת, שכתב את הדו"ח בנושא, קבע כי התקציבים החסרים פגעו ביכולתה של התוכנית "לבצע פעולות רוחב מורכבות" וכי בשל הסחבת והאדישות של הממשלה, השלמת התוכנית תתעכב בשנתיים – במקום שתסתיים בשנת 2022, כפי שתוכנן, היא תושלם בשנת 2024.

אפשר רק לקוות שעד אז יתפנו שרי הממשלה מהגנה על חשוד אחד בשוחד כדי לשים לב שיש עוד בעיות במדינה שצריך לטפל בהן.

לקריאה נוספת: http://tiny.cc/29xtgz

לקריאת דבריו של השר אמסלם: http://tiny.cc/jaytgz