שהציבור ישלם


אלא אם יקרה בימים הקרובים נס ובליכוד יחליטו שאולי שזה לא רעיון כזה טוב שנאשם בשוחד, מרמה והפרת המונים יהיה ראש ממשלה, מדינת ישראל צפויה ללכת למערכת בחירות שלישית בשנה אחת.

עוד מערכת בחירות, כולם יודעים, זה לא הרעיון הכי טוב: זה עוד סחבת, עוד חוסר יציבות, עוד פגיעה במערכת הדמוקרטית ועוד טרטור של מדינה שלמה. אבל מערכת בחירות נוספת אומרת גם עוד בזבוז נשל מיליוני שקלים. אלא שעכשיו נראה שהמפלגה שגררה את מדינת ישראל לשתי מערכות בחירות השנה ומתעקשת לעשות זאת גם בפעם השלישית, הליכוד, לא רואה כאן שום בעיה – להיפך, בליכוד עוד חושבים שעדיף שזה יעלה לכולנו עוד יותר.

השבוע פורסם כי מפלגת הליכוד מעוניינת להגדיל את ההוצאה של משלמי המיסים על מימון קמפייני המפלגות בבחירות הקרובות ב-90 מיליון שקל נוספים – כך שבמקום 165.5 מיליון שקל שאזרחי ישראל משלמים כיום על מימון הקמפיינים, בבחירות הקרובות הם ישלמו על כך 252 מיליון שקל – זאת, לדברי הליכוד, על מנת לסייע למפלגות להחזיר את חובותיהן מהקמפיינים הקודמים – אותם חובות שנוצרו בגלל שתי מערכות בחירות בשנה אחת עוד לפני שהם מתעקשים על מערכת בחירות שלישית.

כידוע, אותה מפלגת הליכוד עשתה בשתי מערכות הבחירות האחרונות שימוש יצירתי מאוד בכספי משלם המיסים שניתנו לה, כמו מתקפה נגד התקשורת והסתה נגד אזרחי ישראל הערבים, שלפי עמוד הפייסבוק של נתניהו, גם נהרו וגם "רוצים להשמיד את כולנו" – במקרה אלו אותם אזרחים ערבים שכספי המיסים שלהם הולכים למימון תעמולת הבחירות הזאת.

להזכירכם, כל זה קורה בזמן שהממשלה לא מוצאת תקציבים לסל התרופות, לפתרון המשבר במערכת הבריאות, אין לה כסף לתוספות קצבאות לקשישים או לנכים. זאת אותו ליכוד שהממשלה שלו לא מוצאת כסף לתוכנית במלחמה באלימות נגד נשים שעולה חצי מזה. שמקצצת מלגות לסטודנטים ולא מוצאת תקציב למשכורות לעובדים סוציאלים בעוטף עזה או לחדר מיון בקריית שמונה ולאינספור תחומים לא פחות חשובים. אבל רבע מיליארד שקלים בשביל עוד קמפיין בחירות – לזה, כנראה, תמיד יש מספיק כסף.

----

לקריאה נוספת על בקשת הליכוד להגדיל את מימון המפלגות: http://tiny.cc/rcvahz