שותפים ונהנים (מתקציבים למקורבים)טרפת הבחירות הבלתי נגמרת של נתניהו וחבריו גובה קורבנות. למדינת ישראל כבר שנה שאין תקציב מאושר ומי שזקוק נואשות לתקציב פשוט נאלץ להמתין עד שלנתניהו יימאס לעשות עוד ועוד בחירות ויסכים סוף סוף ללכת למשפט השוחד שלו כאזרח מהשורה.כך, למשל, רק היום פורסם כי בהיעדר תקציב המדינה, יותר מ-4,000 ילדים ובני נוער בסיכון בירושלים ייאלצו לראות את מרכזי השיקום והלמידה שלהם סגורים עד להודעה חדשה. לפי הדיווח, עיריית ירושלים הורתה להפסיק באופן מיידי את פעילותן של תוכניות רווחה חינוכית, שיקום שכונות, מרכזי למידה, מרכזי נוער, מועדוניות ומקומות נוספים כי משרד החינוך והאוצר לא מעבירים תקציבים עד שלא תקום ממשלה קבועה ויאושר תקציב המדינה.

עצוב, אולי פשוט אין דרך להתמודד עם תקציב תקוע. אז זהו, שלא. רק לאחרונה פורסם שלמרות התקציב התקוע, יש דברים שכנראה מספיק חשובים כדי שתימצא הדרך להעביר להם מימון.

מה למשל? תקציב הישיבות לשנת 2020 היה נראה תקוע לרגע, אבל תסמכו על הח"כים החרדים ועל נתניהו שתלוי בהם שימצאו הסדר מיוחד שדרכו האוצר יצליח להעביר תוספת של מאות מליוני שקלים לישיבות, למרות הכל.בינתיים, גם תקציב מטוס ראש הממשלה, סוגייה לאומית בוערת לכל הדעות, הצליח באופן מפתיע לקבל גם הוא תוספת פתאומית של 66 מיליון ש"ח גם ללא אישור תקציב המדינה. אגב, עד שיסתיים תהליך רכישת ושיפוץ מטוס ראש הממשלה שכבר עלה למדינה קרוב למיליארד שקלים, גם תקציב הטיסות של נתניהו זכה בינתיים לקבל תוספת של עוד 15.5 מיליון שקלים.אפשר להתנחם בכך שהילדים והנוער בסיכום מירושלים קיבלו היום בכל זאת שיעור חשוב לחיים: במדינת ישראל יש כאלה שנאלצים להתייבש ולחכות עד לסיבוב שבו שראש הממשלה יצליח סוף סוף לנצח בחירות, ויש כאלה שיש להם פטור מהמתנה, שבשבילם תמיד יש איך להעביר כסף.

-----


לקריאה על סגירת המרכזים בירושלים: http://bit.ly/2P7mAHf

על תקציב הישיבות: http://bit.ly/37Cc6WN

על תקציב מטוס ראש הממשלה: http://bit.ly/37FGCPC


טרפת הבחירות הבלתי נגמרת של נתניהו וחבריו גובה קורבנות. למדינת ישראל כבר שנה שאין תקציב מאושר ומי שזקוק נואשות לתקציב פשוט נאלץ להמתין עד שלנתניהו יימאס לעשות עוד ועוד בחירות ויסכים סוף סוף ללכת למשפט השוחד שלו כאזרח מהשורה.


כך, למשל, רק היום פורסם כי בהיעדר תקציב המדינה, יותר מ-4,000 ילדים ובני נוער בסיכון בירושלים ייאלצו לראות את מרכזי השיקום והלמידה שלהם סגורים עד להודעה חדשה. לפי הדיווח, עיריית ירושלים הורתה להפסיק באופן מיידי את פעילותן של תוכניות רווחה חינוכית, שיקום שכונות, מרכזי למידה, מרכזי נוער, מועדוניות ומקומות נוספים כי משרד החינוך והאוצר לא מעבירים תקציבים עד שלא תקום ממשלה קבועה ויאושר תקציב המדינה.


עצוב, אולי פשוט אין דרך להתמודד עם תקציב תקוע. אז זהו, שלא. רק לאחרונה פורסם שלמרות התקציב התקוע, יש דברים שכנראה מספיק חשובים כדי שתימצא הדרך להעביר להם מימון.

מה למשל? תקציב הישיבות לשנת 2020 היה נראה תקוע לרגע, אבל תסמכו על הח"כים החרדים ועל נתניהו שתלוי בהם שימצאו הסדר מיוחד שדרכו האוצר יצליח להעביר תוספת של מאות מליוני שקלים לישיבות, למרות הכל.


בינתיים, גם תקציב מטוס ראש הממשלה, סוגייה לאומית בוערת לכל הדעות, הצליח באופן מפתיע לקבל גם הוא תוספת פתאומית של 66 מיליון ש"ח גם ללא אישור תקציב המדינה. אגב, עד שיסתיים תהליך רכישת ושיפוץ מטוס ראש הממשלה שכבר עלה למדינה קרוב למיליארד שקלים, גם תקציב הטיסות של נתניהו זכה בינתיים לקבל תוספת של עוד 15.5 מיליון שקלים.


אפשר להתנחם בכך שהילדים והנוער בסיכום מירושלים קיבלו היום בכל זאת שיעור חשוב לחיים: במדינת ישראל יש כאלה שנאלצים להתייבש ולחכות עד לסיבוב שבו שראש הממשלה יצליח סוף סוף לנצח בחירות, ויש כאלה שיש להם פטור מהמתנה, שבשבילם תמיד יש איך להעביר כסף. 


-----


לקריאה על סגירת המרכזים בירושלים: http://bit.ly/2P7mAHf

על תקציב הישיבות: http://bit.ly/37Cc6WN

על תקציב מטוס ראש הממשלה: http://bit.ly/37FGCPC