מורשת נתניהו


הערב נחשפו בחדשות 12 הקלטות שמיוחסות לנתן אשל, מקורבו ויועצו הקרוב של ראש הממשלה - מי שגם נחשב כאיש המשימות המיוחדות של הזוג נתניהו. בהקלטות נשמע אשל מסביר כיצד הליכוד וביבי מתמקדים בהפצת קמפיינים של שנאה, תוך שהוא מבטא מה הוא באמת חושב על הציבור המזרחי בישראל. אמירות גזעניות אלו כוללות: "עכשיו, בציבור הזה – אני קורא לו אפילו הלא-אשכנזי הזה, כן – מה מחמם אותו? הרי הוא אומר: מה? הם? יעשו לי בזה? נראה להם. למה הם שונאים את התקשורת? למה הם צעקו הו הא מה קרה נוני אכל אותה אחרי הבחירות? הם שונאים הכול. הצלחנו להטריף את ה... השנאה הזאת היא מה שמאחד את המחנה שלנו״.

עוד מוסיף אשל ומסביר לבן שיחו:

“אנחנו מסתכלים על המחנה שלנו… ומירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת זה שהיא בהמה בכלל, עזוב את… אה, אבל היא עושה עבודה מצוינת. כי היא מלהיבה את… כמו ההוא בכדורגל שעומד ועושה לקהל ככה עם הידיים. זה מה שהיא עושה. וזה מצליח. זה מצליח. בנוסף מסביר אשל ליועץ שאותו הוא מנסה לגייס לקמפיין הליכוד מדוע האשמות בשחיתות ושוחד זה בכלל לא בעיה בשביל הליכוד:"אני אגיד לך, מה שקרה לנו לשמחתי בבחירות האחרונות זה שלמרות שאביחי יצא שבועיים לפני הבחירות (עם כתב האישום) והצהיר שמדובר בעבריין, אה, הוא (נתניהו) עלה ב-20 אחוז... אם אתה לא גנבת, מי אתה? בשביל מה באת?...הם לא מבינים את זה שהלכת לפוליטיקה בשביל לעשות טוב לעם. הלכת לפוליטיקה כי הלכת לגנוב ואתה צריך להיות גבר”.

חשוב לציין כי אותו נתן אשל הורחק בעבר מעבודה בלשכת ראש הממשלה לאחר שהתפרסם כי הטריד וצילם עובדות במשרד ואף צילם תמונות מתחת לחצאיות של המתלוננות. כל זה לא הפריע לנתניהו להמשיך לעבוד צמוד לאשל באופן פרטי כיועץ קרוב.

תגובת נתן אשל להקלטות היא שהוא ״לא מגיב לשקרים״. שחייבים להודות שזאת תגובה מאוד מוזרה בהתחשב בכך שמדובר בהקלטה שמיוחסת לו.

---

לפרטים נוספים: https://bit.ly/2TpzrWS