ד"ש מבוגי, רובי ובני בגין


השר ליברמן, מכירים? ההוא מ"רק ליברמן מבין ערבית" וחוק הנאמנות? אז בימים האחרונים, אם שואלים את שר החינוך נפתלי בנט, מתברר שליברמן הוא בכלל נציג השמאל במשרד הביטחון. "המדיניות מול עזה היא מדיניות שמאלנית", תקף אתמול בנט את ליברמן, שבעקבות ראשי מערכת הביטחון, מסרב לאמץ את תוכניתו של בנט, שמאמין שהפתרון האחראי והנכון לבעיית עזה היא כנראה השמדה של הרצועה. "המצב נהיה בלתי נסבל. שר הביטחון מושך את מדיניות הממשלה שמאלה".

אבל אם חשבתם שבנט הוא ימין, יש לנו חדשות בשבילכם – גם כאן, תלוי את מי שואלים. בעיני "גורמים בליכוד" שהגיבו בשנה שעברה לדברים שאמר בנט על נתניהו ומפלגת השלטון, בנט הוא מעין שר חינוך שמאלני ש"נכנע לקרן החדשה לישראל ונותן קביעות לאשת שמאל קיצוני" בתפקיד בכיר במשרד.

אבל אם חשבתם שהליכוד ונתניהו הם ימין – תרשו לנו שוב להפתיע אתכם: "קשקוש של שמאלני הזוי", אמר לא אחר מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם בשנה שעברה כשנתקל בדבריו של נתניהו מימי אולמרט, שקראו לראש הממשלה החשוד בשחיתות להתפטר מתפקידו. גם ח"כ אורן חזן כבר טען שראש הממשלה הוא בעל "אידאולוגיה שמאלנית". בקיצור – גם בממשלה הימנית ביותר אי פעם, נראה שאת ישראל מנהלת היום חבורה של שמאלנים.

אין מה להגיד, קשה להיות ימני בישראל – אמירה אחת שלא מתיישרת אוטומטית עם הקצה של ברוך מרזל, החלטה אחת שלא מוצאת חן בעיני סמוטריץ' ואתה מיד הופך לשמאל קיצוני. אם את ראשי מפלגות הימין ליברמן, בנט ונתניהו תוקפים מדי פעם על שמאלנות יתר, יש קבוצה שלמה של פוליטיקאים ואישי ציבור שבעיני הימין חצו את הקווים כבר מזמן: איש בית"ר הנשיא ריבלין, ח"כ בני בגין, שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון, השר דן מרידור וכמובן ראש הממשלה אריאל שרון – כולם הפכו לבוגדים ברגע שלא יישרו קו עם לה פמיליה, והימין נאלץ להקיא אותם משורותיו.

וזה עוד כלום לעומת ראשי מערכת הביטחון, אלופים, רמטכ"לים, ראשי מוסד ושב"כ שמעזים לערער על תפיסת הביטחון של מרזל, סמוטריץ' או ארגון להב"ה ואומרים את מה שכל בעל תפקיד ואיש מקצוע בתחומם יודע: שההתנחלויות לא תורמות אלא פוגעות בביטחון ושהדבר הנכון עבור ישראל הוא הסדר מדיני עם הפלסטינים לפי פתרון שתי המדינות. אלה סופגים מטחים מהימין והופכים מיד לעוכרי ישראל, או כמו שח"כ דוד ביטן אמר בזמנו: "משהו שם עושה אותם שמאלנים".

אז יש לנו חדשות לח"כ ביטן - לא במקרה ראשי מערכת הביטחון לא נמצאים בימין, ולא במקרה פוליטיקאים שהיו מאוד ימנים בנאומים והצהרות ותעמולה זזים שמאלה כשהם נכנסים לתפקידי ביצוע. מתברר שלהיות ימני עובד כנראה רק ברמת הנאומים וההצהרות. ברגע שהפוליטיקאים מימין נאלצים להתמודד עם המציאות ומגלים שלא כל כך פשוט להעלים את החמאס או לחסל את אסמאעיל הנייה בתוך 48 שעות – הם מבינים שהמחנה ההוא שהם כל כך אהבו לקרוא לו הזוי ובוגד בנאומים שלהם – הוא דווקא היחיד שהפתרונות שלו מחוברים למציאות בשטח.

----

לקריאת דברי בנט על ליברמן: https://bit.ly/2xVkQbQ