מי שמאמין (שהוא צודק) לא מפחד


מה כל כך סודי בתקציב התמיכות של משרד החינוך, שגורם לנפתלי בנט לשמור עליו כאילו היה מדובר בסודות הגרעין? מאז מוצאי שבת בנט תוקף את מרכז מולד ואת חברת החדשות על נתונים שהופיעו בכתבה על השר ביום שישי. הנתונים, שנלקחו מתוך דו"ח מולד מהשנה שעברה, חושפים כיצד עשרות מיליוני שקלים מתוך תקציב תמיכות משרד החינוך בגופים חיצוניים למשרד, הגיעו, בשנתו הראשונה של בנט במשרד, לארגונים דתיים ימנים ואורתודוכסים שעסקו בנושא תרבות וחיזוק יהודיתם של הילדים החילונים – לעומת מספרים זעומים לטובת פעילות העשרה במדעים, או חינוך לדמוקרטיה ודו-קיום. משום מה, הכתבה, שכאמור הכילה נתונים שפורסמו כבר לפני יותר משנה, הוציאה את בנט מדעתו וגרמה לו לפתוח במתקפת ציוצים נגד מולד וחברת החדשות, כשהוא לא מפסיקים לזעוק "פייק ניוז", להתלונן שהנתונים משנת 2015 ולערבב אותם בכוונה עם תקציבים אחרים במשרד החינוך כדי לבלבל את הציבור.

לכן כל כך מפתיע אותנו ששר החינוך, שרק רוצה שהציבור יראה כמה שאין הדתה והכל שקרים, ממשיך להסתיר את הנתונים העדכניים מהשנים 2016-2018 שמראים בדיוק את הפילוח של כמה כסף העביר משרדו לטובת עמותת ימין דתי שנכנסות לבתי ספר חילונים ונותנות "שיעורי ערכים והעשרה" לילדים חילונים.

אז אנחנו פונים לשר בנט ומבקשים: בבוא נפתלי, תצא אח ותחשוף בדיוק איך חילקת את תקציב התמיכות של משרד החינוך בשלוש השנים האחרונות תחת כהונתך, בוא תראה בדיוק כמה מיליונים מכספי משלמי המיסים אתה מעביר לגופים חיצוניים נטולי פיקוח, לאילו גופים ולאילו מטרות עוברים הכספים. הרי זה כספי המיסים שלנו, וזה חינוך הילדים שלנו שאתה כל כך מודאג מחולשת יהדותם - לא מגיע לנו לדעת איזה ערכים בדיוק אתה מכניס להם לראש?

אז מה אתה אומר , ממה אתה חושש כל כך בנט? זה הרי הכל "הדתה שמדתה", לא?

---

לקריאת דו"ח מולד "עושים נפשות": https://bit.ly/2sEAZjt

לתמיכה במולד לחצו כאן: https://bit.ly/2tMhpRk