פי 2 יותר יהודית מדמוקרטית


מסתבר שלפי ערכי שר החינוך, כפי שהם באים לידי ביטוי מבחינת התקצוב, ישראל צריכה להיות פי 2 יותר יהודית מדמוקרטית. תיראו מופתעים. 

הבוקר, תוך כדי ששר החינוך שלנו התאמץ להסביר לנו שאין בכלל הדתה או שמדתה ושהכל בעצם סתם המצאה של השמאלנים הרעים (כי תמיד השמאל – והתקשורת - אשמים כשאין תשובות) חשף השר, בין אם שהתכוון ובין לשלא, נתון מדהים בפני עצמו: משרד החינוך של בנט (ולפניו של סגן שר החינוך הקודם, אבי וורצמן מהבית היהודי) לא רוצה, חס וחלילה, שהילדים שלנו ילמדו אזרחות ודמוקרטיה ויקבלו רעיונות משונים שכאלה לראש.

במקום, זה משרד החינוך שלנו מעדיף שילדים, בעיקר חילוניים אגב, יזכרו תמיד שהדת היא הדבר חשוב בחייהם ובחיי המדינה. פחות ופחות ציונות חילונית ודמוקרטית- יותר ויותר תנ"ך, יהדות והדתה. לכן משקיע משרד החינוך יותר מפי 2 בלימודי דת ותנ"ך מאשר בלימודי אזרחות ודמוקרטיה – כך לפי בנט עצמו. יהודית ודמוקרטית? לא אם אתם תלמידים צעירים במערכת החינוך של בנט.

למרות שאלו הם הימים הראשונים לחזרה ללימודים, מסתבר ששר החינוך פינה את הלו"ז שלו בשביל לצאת במתקפת ציוצים היסטריים והתחיל לקרוא בשמות ו"מחמאות" לכל מי שהציב מול בנט ביקורת קשה. דווקא אז, התפלקו לשר כמה נתונים שהיו אמורים, כביכול, להפריך את טענותינו – אך למעשה רק מחדדים אותן: "התקציב השנתי באזרחות בפועל הוא 360 מיליון ש"ח...התקציב השנתי ביהדות ותנ"ך הוא 780 מיליון בפועל", צייץ השר.

הנתונים הללו אינם מפתיעים והם קשורים הדוקות, בין היתר, לאישור חוק הלאום בידי הקואליציה זה עתה. נראה שממשלת הימין ממש נמצאת בקרב נגד כל מה שמריח מערכים דמוקרטיים וליברליים. ממשלה שנאבקת נגד רשויות עצמאיות חזקות, נגד בתי המשפט, נגד המשטרה ושלטון החוק - אין פלא שתעדיף שתלמידי ישראל ישמעו הרבה יותר על תכנים דתיים מאשר על אזרחות, אבות הציונות ועל הדמוקרטיה במדינת ישראל המודרנית.

אז לפני שאתם בטעות שוב נופלים לספין של בנט כאילו זה מצב נורמלי לחלוטין, הנה דוגמאות ספורות מתוך רשימה ארוכה ובלתי נגמרת המדגימה עד כדי כמה מעוות סדר העדיפויות של משרד החינוך – שמכתיב איך יחנכו את ילדינו בבתי הספר:

- מזה שנתיים לומדים הילדים מחוברת אזרחות חדשה בה נכתב, בין היתר, שבית המשפט העליון הוא מוסד שנוי במחלוקת וללא ייצוג לדעות ומגזרים שונים בחברה הישראלית (ממש כמו האג'נדה של איילת שקד וסמוטריץ')

- עשרות ספרי לימוד בנושאים שונים המשתפים השקפות עולם ותכניים דתיים (אורתודוקסיים) בהתאם להשקפת הימין הדתי-מתנחלי – עד כדי סיפורים על שמירת שבת ותפילות הגשם בספרי מדע

- בעשר השנים האחרונות לימודי האבולוציה הוצאו לחלוטין מכתלי בתי הספר בגלל רגישות דתית.

- עשרות עמותות ימין עם מאות בנות שירות דתיות נכנסות לבתי ספר חילונים במטרה "לחזק" את ערכי הילדים הקטנים ולהפוך אותם ל"יהודים" יותר (לפחות לפי תפיסת בנט ושקד למיהו יהודי).

- בעשרות מסיבות סיום בגנים ובתי ספר חגגו הילדים הרכים את בנייתו של בית המקדש למול עיניהם ההמומות של הורים חילונים.

- בבתי ספר חילוניים לגמרי הונהג קוד לבוש האוסר על ילדות קטנות ללבוש מכנסיים קצרים מטעמי צניעות. הבנים אגב יכולים ללבוש מה שמתחשק להם. 

- במסגרת לימודי הבעה ועברית הופנו תלמידי כיתות ה' בבתי ספר חילונים ללמוד דרך סיור וירטואלי בבית המקדש - תגובות משרד החינוך: גם לחילונים מגיע ללמוד על בית המקדש

- משרד החינוך גם דרש להפריד בין בנים לבנות בבתי ספר יסודיים בת"א במסגרת אירועי ספורט על מנת שחס וחלילה בני החילונים בכיתות א' עד ג' לא יתגרו מבנות הכיתה שלהם או חס וחלילה יחשבו אותן לשוות

- עמותה דתית נכנסה לבתי ספר חילונים על מנת ללמד את בני הנוער חינוך מיני ברוח ערכי יהדות- כלומר שמירת נגיעה והמנעות מאוננות. 

וישנן כמובן עוד ועוד דוגמאות לכך, זה באמת רק קצה הקרחון. בסופו של דבר, בנט וחבריהם בימין הדתי מתנחלי מבינים שקצת קשה למכור למבוגרים שישראל צריכה בית מקדש ושנשים צריכות להיות תלויות בגברים או שהסיבה שיש גשם היא בגלל תפילות - ולכן אין ברירה אלא להגניב את התכנים האלו לראשיהם של בני נוער וילדים קטנים, לפעמים בגילאי גן ממש, בדרכים עקיפות ובמסווה של "ערכים יהודים" בזמן שאת ערכי הדמוקרטיה מסמסים ומנסים להשכיח מילדי החילונים. 

-----

לדו"ח מולד "עושים נפשות" על כניסת עמותות הימין לבתי ספר: https://goo.gl/jr7ssD