הוועד למען המושחת


המלצות המשטרה נזרקות לפח, חקירת המשטרה היא ניסיון הפיכה, מי שמדבר עם המשטרה הוא שטינקר עלוב, שוחד זה לא עבירה חמורה ועכשיו חדש: לכתב אישום אין שום ערך. נראה שלנבחרי הליכוד, מראש הממשלה, דרך השרים ועד אחרוני חברי הכנסת אין שום בעיה למכור את עקרונות החוק ולהגן בכל הכוח על שחיתות בתמורה לעוד קצת היאחזות בכיסא.

ביום חמישי האחרון החליט היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתב אישום נגד אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועל מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום, נתניהו הוציאה מהקופה הציבורית סכום בסך של כ-360,000 שקלים עבור ארוחות יוקרה שהובאו לבית ראש הממשלה בניגוד לנהלים ותוך רמיות והונאות שונות מטעם שרה נתניהו ועזרא סיידוף. סיידוף מואשם גם כי לקח ברמייה 30,000 שקלים נוספים מהמדינה, לפי הוראת שרה נתניהו, כדי לשלם למלצרים שהיא ביקשה להעסיק בהגשת ארוחות היוקרה למשפחתה, ושהוסוו כעובדי ניקיון על ידי סיידוף כדי לרמות את הקופה הציבורית. כלומר, סכום כולל של כ-390,000 שקלים שנגנבו ממשלמי המיסים. רק לשם השוואה: על סכום קטן בהרבה, 60,000 שקלים, שאהוד אולמרט לקח ככספי שוחד, נשלח אחר כבוד ראש ממשלה בישראל למאסר בפועל, כמקובל.

אבל בליכוד, מתברר, שמירה על החוק ומאבק בשחיתות זה שולי לעומת הרצון לאחוז בכסא. "כתב אישום אין לו שום ערך בפני עצמו", הכריז אתמול בלמדנות ח"כ אמיר אוחנה בערוץ 10, כנראה בתקווה שמה שיקפיץ אותו מהספסלים האחוריים של הליכוד אל קדמת הרשימה הוא שינון דקדקני של דף המסרים שמופץ מרחוב בלפור. מזכיר לכם משהו?

"רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלא כלום", נאם (וטעה) נתניהו בנאומו לפני חצי שנה, עוד לפני שההמלצות בעניין תיק טובות ההנאה (1000) ותיק ביבי-מוזס (2000) פורסמו.

"להמלצות המשטרה אין מעמד במשטר דמוקרטי", אמר ביבי עם פרסום ההמלצות כעבור חודשיים, עוד לפני התפתחות פרשת בזק-וואלה (4000), שבמסגרתה העניק לכאורה לאלוביץ' שוחד בשווי של כמיליארד שקלים, כפי שהתברר עם גיוס עדי המדינה, שספגו מתקפה רבתי מכיוונו של ראש הקואליציה של נתניהו, שכינה אותם שטינקרים ומלשנים.

"שוחד זה לא פשע חמור", התפלפלה נורית קורן, עוד ח"כית זוטרה מהליכוד לאחר חודש – וכמובן שקורן, כמו אוחנה וביבי עצמו מהדהדים את הטענה המשפטית הכל-כך משכנעת של ראש הממשלה: לא יהיה כלום כי אין כלום. אנחנו מודים שלא נופתע אם גם אחרי ששרה נתניהו תורשע, במידה שתורשע, יספרו לנו שההרשעה לא שווה כלום כי זו רק דעתם של השופטים ולא של הציבור.

לכל אלה מצטרפים הניסיונות להגחיך ולהקטין את חומרת האישומים בתיק המעונות מצד אנשי הימין וסביבת נתניהו כ"אישום על אוכל וחמגשיות". כאילו מדובר בגניבת כיכר לחם מסכנה על ידי אישה רעבה.

במקום שהמאבק בשחיתות ולמען מנהל תקין ושלטון נקי יהיה מעל כל מחלוקת, בוחרים נבחרי מפלגת השלטון בישראל להעביר מסר ברור לכל אזרח, לכל ראש עיר וסגנו, לכל בכיר בחברה עסקית או במשרד ממשלתי ולכל עובד ציבור באשר הוא: אם אתה בצד שלנו ומאנשי שלומנו – אנחנו נגן עליך גם כשיתפסו אותך גונב.

לקריאה נוספת על הספינים סביב פרשת המעונות: https://bit.ly/2MSNrUR

על דברי נתניהו לאחר פרסום המלצות המשטרה בתיק 1000 ו-2000: https://bit.ly/2MUVrEW

על דברי ח"כ נורית קורן ולפיהם "שוחד זה לא פשע חמור": https://bit.ly/2KfAypv