ממדינת ישראל לממלכת נתניהוסיוע כספי למשפחות במצוקה, תרומות לבתי חולים, לנכים, לקשישים או חיילים בודדים – את כל אלה לא דרשה הגברת נתניהו מהמיליונר ארנון מילצ'ן והיא לא הפצירה בו לסייע להם בשם עזרה למדינה. מה כן נחשב בעיני אשת ראש הממשלה עזרה למדינה, אם כן? קניית תכשיטים יוקרתיים, סיגרים ושמפניות במאות אלפי שקלים לבני הזוג נתניהו. ככה מתבטאת עזרה למדינת ישראל בעיניה, לא פחות ולא יותר.

"שרה אמרה כמה פעמים שלעזור לביבי ולה זה לעזור למדינת ישראל", מסרה בעדותה במשטרה הדס קליין, העוזרת האישית של המפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן, במסגרת חקירת תיק 1000, שבסופה המליצה המשטרה להעמיד את נתניהו לדין בגין שוחד, הפרת אמונים ומרמה. הציטוט הזה, חלק מהעדויות החדשות שהתפרסמו מהחקירה ומדבריה של קליין, מדגים שוב עד כמה מושרשת האמונה המוטעית, המסוכנת והמעוותת של בני הזוג נתניהו שהמדינה זה ביבי, וביבי זה המדינה. 

בנובמבר 2015, למשל, דרשה שרה נתניהו לקבל שני סטים יוקרתיים של טבעת ושרשרת לרגל יום הולדתה. וכך עבדה השיטה, לפי עדותה של העוזרת של מילצ'ן: שרה מעלה ספק בקשה, ספק דרישה לקליין, מילצ'ן מאשר והמתנה – למשל בקבוקי השמפניה בעשרות אלפי שקלים – מגיעים במשלוח מיוחד עם נהגו של מילצ'ן לבית ראש הממשלה. כשמילצ'ן הסתייג, למשל במקרה הנ"ל, מקניית התכשיטים לשרה בשל עלותם הגבוהה, החלה סאגה של שנה במהלכה רדפו בני הזוג נתניהו אחרי מילצ'ן עד שקיבלו את מבוקשם. הרדיפה כללה טלפונים זועמים, צעקות ופגישה של ביבי עם מילצ'ן בביתו של האחרון, בו שוב דרש נתניהו לקבל את המתנות. 

לא רק שהמדינה זה הם, ולכן מגיעות להם מתנות והטבות מפה ועד הודעה חדשה עד שאפילו הטייקונים עליהם הם נשענים מסתייגים, כל מי שלא מיישר קו עמם – הוא נגדם. "גם ככה התקשורת שוחטת אותה, אל תהיו כמוהם", הסביר ראש ממשלתנו הנכבד לעוזרת של מילצ'ן, לאחר שמילצ'ן סירב, כביכול, לרכוש לשרה את אותם תכשיטים יוקרתיים שחשקה בהם והראה בכך חוסר כבוד לה – ולפיכך למדינה. "תסבירי לארנון שאם זה לא דירה – מותר לתת", מיהר להסביר ראש ממשלתנו לקליין כדי לשכנע את ה"חבר" לתת "מתנה חברית". ממש כמו כל קשר נורמלי בין שני חברים.

נזכיר כי במסגרת פרשת 1000 נחשד ראש הממשלה שבעבור טובות הנאה ומתנות שקיבל מארנון מילצ'ן, ומשותפו האוסטרלי ג'יימס פאקר לאורך השנים, פעל נתניהו לטובת המפיק בכמה מישורים שייטיבו מאוד עם מילצ'ן בהן קידום חוק מילצ'ן, שיאפשר לתושבים חוזרים לקבל הטבות מס שהיו שוות למילצ'ן מיליונים, והתערבות למען הארכת הוויזה של מילצ'ן בארה"ב. ביבי ומקורביו אמנם מנסים להקטין את מימדי הפרשה ולומר שמדובר אך ורק במתנות בין חברים, אך בפועל הגיעו טובות ההנאה שלכאורה העניק מילצ'ן לנתניהו לכדי מיליון שקלים. כמו כן, לא מדובר בסתם העברת מתנות בחפץ לב אלא, כאמור, מסכת לחצים ממושכת שהופעלה בידי בני הזוג נתניהו כדי לקבל את מבוקשם.

ביטוי נוסף לעד כמה עמוק הבלבול בתפיסתם של בני משפחת נתניהו את היחס ביניהם לבין המדינה נמצא בתגובתו של יאיר נתניהו במהלך החקירה על מעורבותו בתיק 4000, תיק בזק-וואלה. נתניהו הצעיר הסביר לחוקריו כי מאחר והוא "פטריוט ימני" הוא לא יכול להרשות שאתר יציג דברים שליליים על אמא שלו. כלומר על פי בנו של ראש הממשלה, אסור לאזרח פטריוט וימני לבקר את הגברת נתניהו בפומבי, שכן אם כך הדבר – הרי שהוא לא אוהב את המדינה. 

בימים האחרונים, ימי טקסי וחגיגות העצמאות ה-70 לישראל זכינו לראות שוב כיצד מנסים נתניהו ומקורביו לקבוע עבור הציבור שהמדינה זה נתניהו. כך למשל בסאגת נאום נתניהו בטקס הדלקת המשואות ובפרשיית נטלי פורטמן ופרס בראשית, שבה הפכה השחקנית פורטמן מ"דוגמה למצוינות ולמסירות לערכים יהודיים" בעת ההכרזה על הזמנתה לטקס, לאנטישמית שונאת ישראל ברגע שסירבה לבוא כי אינה תומכת בנתניהו. פורטמן למעשה הבהירה כי היא תומכה בעבר ותמשיך לתמוך בישראל אבל מתנגדת למדיניות נתניהו בלבד, אבל זה כמובן לא עצר את שרי ודוברי הליכוד מלצאת נגדה במתקפה חריפה. כנראה שגם הם הפנימו את המשוואה: נתניהו הוא מדינת ישראל.

עבור משפחת נתניהו ואוהדיה המסר לציבור ברור- משפחת ראש הממשלה היא המלוכה, היא המדינה עצמה. חקירות נגד בני המשפחה הן בגדר ניסיון הפיכה, העברת ביקורת על המשפחה היא לא פחות מבגידה וסמלי וטקסי המדינה כפופים לנתניהו ומשפחתו ויעוצבו כפי שהם רואים זאת לנכון. עכשיו רק נותר לשאול האם אזרחי המדינה יהיו מוכנים להשפיל ראש ולהסכים לזה.

להרחבה על העדויות החדשות במסגרת חקירת תיק 1000 בהארץ: https://goo.gl/sKA6NN