טיפשים ללא השעייה


השבוע, במסגרת קרב ההגנה ההירואי של חברי הליכוד על חפותו של ראש מפלגתם נתניהו, פינק אותנו ח"כ דודי אמסלם בהצהרה הבאה: "הפנטזיה שלי זה שהבת שלי לא תתחתן עם עד מדינה" והכניס אותנו לעולם הפנטזיה הביזארי שלו, וח"כ מיקי זוהר כזכור פינק באמירה ולפיה "מה שעושים לנתניהו, למעט נטילת חייו, זה כמו רצח רבין... זה רצח תרתי משמע". בקיצור, מלבד הגילוי שח"כ זוהר לא ממש מבין את משמעות המונח "תרתי משמע", מתברר גם שלדעתו המלצות המשטרה הן בדיוק כמו רצח – חוץ מהקטע של הרצח.

כנסת ישראל ה-20 ראתה לא מעט שיאים נשברים במהלך פחות משלוש שנים, כשריבוי פרשיות השחיתות כמובן מציב רף גבוה במיוחד בתחום הפלילים. אבל יש גם הישגים אחרים. אמירותיהם המופרכות של הח"כים השבוע הזכירו לכולנו שגם בתחום הטמטום מדובר בכנסת פורצת גבולות ושוברת שיאים.

אז קבלו אותו - מצעד הטמטמת של הכנסת ה-20 עם 10 ציטוטים מבריקים מפי נבחרי הציבור שלנו:

1. "יש לי 5 ילדים ואני לא חושב ש-2 מהם עניים" – ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מציג הבנה מרשימה בסטטיסטיקה בתגובה לדו"ח העוני לשנת 2014, שקבע כי 31% מהילדים בישראל עניים.

2."לא מכובד להשוות בני אדם לסרטן? לא דיברתי על בני אדם ולא השוויתי אותם לבני אדם" – שרת התרבות מירי רגב (ליכוד), מבקשת להבהיר את כוונתה בעקבות הסערה שפרצה כשהשוותה סודנים לסרטן, ומלמדת אותנו שיעור בכיבוי שרפות באמצעות נפט.

3. "אין פ"א בערבית, אז אין עם פלסטיני" – ח"כ ד"ר ענת ברקו (ליכוד) מוצאת דרך אלגנטית לפתור אחת ולתמיד את הסכסוך הישראלי-פלסטיני. פ"אשוט וקל.

4. "אני שואל שאלה רטורית ודורש לקבל עליה תשובה" – שר התקשורת איוב קרא (ליכוד) דורש את הבלתי אפשרי בדיוני הכנסת, קצת לפני שהציג את הרובוט שיחסל את נסראללה ופגש נסיך בחרייני שלא היה ולא נברא.

5. "רצח רבין זה לא רצח פוליטי. הוא לא נעשה על ידי פוליטיקאים" – דוד ביטן (ליכוד) מראה לנו שאין לו מושג מה אומר המונח "רצח פוליטי". ייזכרו לטובה גם נאוה בוקר שקבעה כי "ההסתה כלפי נתניהו חמורה מזו שעבר רבין" ומירי רגב שאמרה על רבין ז"ל ש"לא קרה לו כלום".

6. "מה אני אוהבת בסרט ספרות זולה? אני אוהבת את הנגיעות הנכונות ואת המערכת המורכבת בין גברים לנשים" – ושוב שרת התרבות רגב, נותנת על ביקורת מפורטת על "ספרות זולה", סרט שמעולם לא ראתה.

7. "האם אני מכיר את אופק בוכריס? יש פה ילדים באמצע, יש פה דברים כאלה" – סגן השר להגנת הסביבה, ירון מזוז (ליכוד), כושל בראיון לתוכניתו של רפי רשף בנושא ביקורו אצל תא"ל אופק בוכריס, שהורשע בעבירות מין, ביקור שלבסוף התברר שלא התרחש מעולם. לרוע המזל, הראיון לא התקדם הרבה משם. אגב, אותו מזוז שבר שיא נוסף בתולדות הכנסת כאשר שכח להגיע להשבעה שלו עצמו כסגן שר.

8."צה"ל הוא באמת צבא מוסרי וערכי. עובדה, תראה מה עושים לחייל הזה, שהוא הילד של כולנו" – ח"כ נאוה בוקר (ליכוד) יוצאת להגנתו של אלאור עזריה תוך כדי שהיא משבחת את הצבא המוסרי ובאותו זמן מגנה אותו, וממהרת לזכות את אזריה אך מבקשת מהמבקרים לחכות לסיום החקירה, למרות שברור שהוא זכאי והחקירה כבר הסתיימה. 

9. "משפחת תמימי היא משפחה לא אמיתית, זה הכל שחקנים" – סגן השר מייקל אורן (כולנו) פרץ את גבולות הטמטום כשטען שהמשפחה מנבי סאלח למעשה מורכבת משחקנים בעלי חזות מערבית שנועדו לעשות רושם על אמריקה. אותו אורן, אגב, מונה לשגריר בארצות הברית כנראה יותר בגלל החזות והמבטא האמריקניים ופחות בגלל כישורי הבילוש שלו.

10. "אני חברת כנסת. אני לא צריכה לחשוב פעמיים לפני כל מילה שאני אומרת" – מי אם לא מירי רגב, סוגרת את הרשימה ומסכמת בצורה מושלמת עם המוטו של שאר חבריה.

אז מה אתם אומרים, מי לדעתכם הוא המנצח הגדול במצעד הטמטמת של הכנסת?

לקריאה על דבריו של ח"כ מיקי זוהר: http://bit.ly/2HysFXV

לצפייה בראיון של רפי רשף עם סגן השר ירון מזוז: http://bit.ly/2CBs44b