ההירהור שאינו נגמר


מינוי לתפקיד היועמ"ש בתמורה לסגירת התיק של שרה נתניהו. זאת הצעת השוחד שנחקרת בימים אלו, שתווכה לפי הפרסומים על ידי יועץ התקשורת של הזוג נתניהו. הידיעה המרעישה הזאת הזכירה לנו שמזמן לא בדקנו באמת מה קורה בתיק המעונות של שרה נתניהו. אז ככה:

633 ימים, כמעט שנתיים, חלפו מאז שהמליצה המשטרה להגיש כתב אישום נגד שרה נתניהו באשמת קבלת דבר במרמה. נזכיר: אשת ראש הממשלה נאשמת בכך שהשתמשה בקופה הציבורית לטובת הוצאותיה הפרטיות בסך מאות אלפי שקלים, על ארוחות פאר שהובאו למעון ראש הממשלה. זאת בנוסף לתיקים נוספים שמציגים דפוס זהה – העסקת חשמלאי בביתו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה, העסקת מטפלת סיעודית עבור אביה הקשיש של וקניית רהיטי גן לבית בקיסריה, והכל על חשבון המדינה. מדובר באירועים שכבר הופיעו בדו"ח מבקר המדינה, ושאותם החליט היועץ המשפטי לממשלה פשוט לסגור. למה? למנדלבליט פתרונות.

לאורך כל הדרך, ראש הממשלה נתניהו ואנשיו הקפידו להתייחס בזלזול מוחלט לפרשות וכמובן המשיכו לטעון שאין כלום. נתניהו ניסה לגמד את פרשת הארוחות וכינה אותה בזלזול "פרשת החמגשיות" – נזכיר שמדובר בסכום של 360 אלף ש"ח שבו חייבה שרה נתניהו את אזרחי המדינה.

כמעט חצי שנה עברה מאז שמנדלבליט הודיע שכתב האישום אכן יוגש בכפוף לשימוע, ובינתיים – כלום. הציבור ממשיך לחכות. אתמול גילינו שפרשת המעונות, שנתניהו לא הפסיק לגמד, היא כנראה לא סתם "חמגשיות": היא הייתה מספיק חשובה למקורבי ראש הממשלה בשביל לנסות להשפיע על זהות היועץ המשפטי לממשלה, כאשר לפי החשד הציע לשופטת הילה גרסטל את תפקיד היועץ בתמורה לסגירת התיק של שרה נתניהו. איזה מזל שעסקת השוחד לכאורה נבלמה, ולבסוף קיבלנו יועץ ישר, יסודי ומהורהר שעדיין מתלבט מה לעשות עם ההמלצה לכתב האישום שנחה לה כמעט שנתיים על שולחנו.

לקריאה נוספת על פרשת המעונות: http://bit.ly/2Fls8aY