בית ספר לחוקרים מתחיליםבשנת 1999 נחקרו ראש הממשלה בנימין נתניהו ואשתו שרה במסגרת פרשת עמדי, או פרשת ההובלות, במסגרתה עלו חשדות כנגד בני הזוג על כך שהם ניסו להעביר סכומי כסף ניכרים ממשרד ראש הממשלה לקבלן אבנר עמדי בגין עבודות פרטיות שביצע עבור המשפחה עוד לפני שנבחר נתניהו לראשות הממשלה בשנת 1996.

אז למה אנחנו בעצם חוזרים לאותם ימים של חקירה בשלהי כהונתו הראשונה של ראש ממשלתנו? מאחר ובאותם ימים, כפי שמעידים על כך מסמכים שנחשפו היום במסגרת כתבה באתר וואלה, כתב נתניהו במסמך ובו הערות לקראת החקירות: "לבדוק מה הרקע של החוקרים", לצד נקודות נוספות לדיון שעשויות לעלות בחקירה. לפי הפרסום בוואלה, המסמך הבעייתי, בלשון המעטה, הגיע לידיהם של החוקרים.

מסמך זה, על אף הזמן הרב שעבר מאז כתיבתו, הינו רלוונטי במיוחד השבוע בעקבות דבריו של מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, במסגרת ראיון שהעניק לתכנית עובדה ממש בשבוע שעבר. לדברי האיש האחראי על פעילותה של המשטרה, חוקרים פרטיים בשירות "גורמים רבי כוח" אספו מידע נגד חוקרי המשטרה שעבדו וחקרו את תיקי השחיתות ששמו של נתניהו נקשר בהם.

כן, שמעתם נכון: מפקד המשטרה מתאר התנהלות הדומה לזו של מאפיה סיציליאנית, ובה "גורמים רבי כוח" מנסים לאסוף חומרים על החוקרים, אולי לאיים עליהם, אולי לסחוט אותם, ובכך לשבש את חקירת המשטרה בעניין ראש הממשלה. ע"פ דבריו, המפכ"ל העביר את המידע בנוגע לחשדותיו על פעילותם של חוקרים פרטיים ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כבר לפני כשנה, אך רק כעת מגיעים הדברים לידיעת הציבור.

נתניהו עצמו לא נשאר אדיש לדברי אלשיך בשבוע שעבר ומיד יצא למתקפה. נתניהו כתב כי הוא מזדעזע לשמוע שהמפכ"ל "חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו ראש הממשלה שלח חוקרים פרטיים נגד קציני המשטרה החוקרים אותו".

רמיזה הזויה ושקרית? אולי. אך כעת מסתבר שאת הרעיון ההזוי של חקירת החוקרים נתניהו מכיר כבר ממזמן. הוא עצמו חשב עליו וכתב אותו לעצמו כמשימה לביצוע כבר לפני שנים.

לכתבתו של אמיר אורן בוואלה! על פיסת הנייר בת 20 השנה של נתניהו: http://bit.ly/2EWm8pc

לצפייה בראיון שערכה אילנה דיין עם המפכ"ל אלשיך בתכנית עובדה: http://bit.ly/2nSks8G