מופע של צביעות מרשימהשעות ספורות עברו מפרסום דבריו של יונתן גפן בתחילת השבוע, שבו הזכיר את אנה פרנק לצד הנערה עהד תמימי, ועד ששר הביטחון אביגדור ליברמן תקף את גפן על ההשוואה והורה שלא להשמיע את שיריו בגל"צ. גם דברי ההגנה של גידי גוב על חברו גפן, שהיה בהם משום גזענות שהזמר עצמו התנצל עליה, נענו מיד בבקשה מטעם חברת "ישראל ביתנו" לחקור את גוב בחשד להסתה גזענית ולפטרו מכל מקומות העבודה שלו. פרק זמן דומה עבר בין פרסום פוסט גזעני על ידי מבקר הקולנוע גידי אורשר ועד הגינוי המתבקש מצד שרת התרבות מירי רגב, שר הפנים אריה דרעי וראש הממשלה נתניהו, שבסופו גם פוטר מתחנת הרדיו הצבאית. בקושי יממה חלפה מנאום מנשקי הקמעות של יאיר גרבוז לפני ועד השטיפה שקיבל מרגב ומשר החינוך נפתלי בנט.

אין ספק – הפוליטיקאים מימין רגישים מאוד לכל הקשור באמירות שנויות במחלוקת או ראויות לגינוי, יודעים לנצל את הרגע ולגרום לדובר להצטער ולהתחרט על מילותיו – כל עוד זה בא מאדם שנחשב לשמאלן. אבל מה קורה לתגובת שרי הימין כשדמות ידועה מימין מוציאה דברי רעל בלתי נסבלים נגד השמאל?

אתמול בבוקר אמר הזמר דודו אלהרר בראיון ברדיו כי יש לשלוח שמאלנים למחנות ההשמדה. אלהרר חתם את דבריו הבלתי נסבלים בכך שישמח "לשבת על גג בטרבלינקה ולראות את עמוס עוז מתפוגג בעשן". ומה אתם חושבים? כמה שעות חלפו מאז שנתניהו מהיר השליפה גינה בזעזוע את דברי הזמר? כמה זמן עבר עד הודעת הגינוי המתבקשת של השר בנט, ועד ההנחיה של שר הביטחון ליברמן שלא להשמיע את שיריו בגל"צ? ובכן, לא נמתח אתכם יותר מדי. לא קרה. מדהימה בצביעותה השרה מירי רגב, שבתגובה לפניית חדשות עשר בנושא מסרה: "למה אנחנו צריכים להגיב להכל?"

כרגיל, כאשר מישהו שנחשב כשמאלן נתפס באמירה לכל הפחות בעייתית או גזענית, הפוליטיקאים מהימין כבר מוכנים עם הלפידים והקלשונים, לא מפספסים הזדמנות ליצור עוד ספין - לרוב, הפוליטיקאים מהשמאל נבהלים וממהרים ליישר עמם קו ולהתנצל. אבל כאשר איש ימין בסך הכל מאחל לאזרחים אחרים להישרף במחנות השמדה - דממה. עוברים לסדר היום. כי אף אחד עוד לא קיבל תמיכה במרכז הליכוד על גינויים נגד גזענים ימנים.

לדברי דודו אלהרר: http://bit.ly/2naA6fA

על תגובת לשכת מירי רגב לדברי אלהרר: http://bit.ly/2rHBwTq