הקונצ'רטו לפוליטיקה מלוכלכת



מסתבר שהקואליציה שלנו לא רק עוסקת בקידום חוקים המגנים על מושחתים מפני המשטרה, אלא גם דואגת שילדים ממשפחות מעוטות יכולת לא יוכלו חס וחלילה לשאול כלי נגינה מהקונסרבטוריון הקרוב לביתם. מה גורם לשרי ממשלתנו להפיל הצעת חוק שכזאת שלא מצריכה אפילו תוספת תקציבית מיוחדת? ובכן התשובה היא שמציע החוק הוא ח"כ יעקב פרי מסיעת יש עתיד באופוזיציה, ולפי ההיגיון של ממשלת ישראל הנוכחית, אסור שהציבור יקבל בטעות עזרה או שיפור באיכות חייו מידי היריבים הפוליטיים של הממשלה. כך נדחתה הצעת חוק להשאלת כלי נגינה מקונסרבטוריונים לתלמידי מגמות מוזיקה ממשפחות מעוטות יכולת. 

מטרת החוק הייתה לאפשר לתלמידים, שאין באפשרות משפחתם לרכוש עבורם כלי נגינה, לקבל את הכלים בהשאלה מהמרכזים המוזיקליים, בדיוק כפי שנהוג לשאול ספרים מספריות ציבוריות, ובכך להעניק להם הזדמנות שווה לחינוך מוזיקלי. על אף שנראה שדווקא יש קונצנזוס בדבר חשיבות הצעת החוק של חבר הכנסת פרי, ולמרות שלא מדובר בנושא שנוי במחלוקת בין ימין ושמאל הצעת החוק נפלה בהצבעה כאשר 46 ח"כים מהקואליציה הצביעו נגדה ו-37 ח"כים מהאופוזיציה בעדה.

נזכיר שוב כי הצעת החוק הזו אינה דורשת חריגת תקציב, ואף לא מאמץ מיוחד מהממשלה. נציגי משרד החינוך שבראשו עומד נפתלי בנט התנגדו להצעה בטענה שאינם נוהגים לתקצב מוסדות שאינם בתי ספר באמצעות חקיקה, אך המציאות בפועל מראה כי כאשר זה מגיע לתמיכה במכינות קדם צבאיות - התקצוב בחקיקה הוא דווקא אפשרי. מסתבר שכשלא מדובר בגופים מקורבים למפלגות השלטון או בחוקים שנועדו לגונן על נתניהו - את המנגינה הזאת אפשר בהחלט להפסיק.

לפרטים נוספים על הצעת החוק של ח"כ יעקב פרי - Yaakov Perry באתר הכנסת, לחצו כאן: https://goo.gl/GY211d