מקרה סמוטריץ'


באופן מקרי לגמרי, הצעת החוק של סמוטריץ' הועלתה יומיים בלבד לפני פרסום דו"ח של מבקר המדינה העתיד להתפרסם מחר (ג'), בו מותח המבקר ביקורת חריפה על פעילות עמותת "רגבים" שבאופן מקרי לגמרי סמוטריץ' היה ממוביליה.

זאת לא הפעם הראשונה שסמוטריץ' יוצא נגד מבקר המדינה בעקבות ביקורת הקשורה אליו או אל הסובבים אותו.

רק בחודש מאי האחרון השתלח סמוטריץ' במבקר המדינה יוסף שפירא לאחר פרסום דו"ח על האופן בו הועברו תקציבי ענק מהחטיבה להתיישבות וממשרד השיכון, בזמן כהונתו של חברו למפלגה, השר אורי אריאל, לגרעינים תורניים. התקציבים יועדו להשקעה בפריפריה, אך עברו לגרעינים תורניים שקמו ביישובים מבוססים במרכז הארץ, אשר רבים מהם עוסקים בהחזרה בתשובה, הפצת תורה וחיזוק התשתית הפוליטית-אידיאולוגית של הימין המתנחלי ופחות בחיזוק הפריפריה בישראל.

גם כאן, באופן מקרי לגמרי, אחד הגרעינים המבוקרים, שקיבל 700 אלף בשנה מאורי אריאל, הוא "חברותא – המרכז למודעות יהודית", הממוקם במרכז תל אביב. אחד מחברי הוועד בעמותה הוא עקיבא סמוטריץ' - אח של ח"כ קולני במיוחד.

האח בצלאל לא ידע את נפשו אחרי דברי הביקורת של שפירא על פעילות הגרעינים וטען כי דו"ח המבקר בנושא זה "הוא אחד המוטים והפוליטיים ביותר שנכתבו", והאשים את שפירא בניסיון "לסרס את יכולתו של הדרג הנבחר לקבוע את מדיניותו ולממש אותה". כעת ח"כ סמוטריץ' הולך צעד קדימה ויוצא ביוזמות חקיקה למען סירוס פעולת מבקר המדינה. כי מה לא עושים למען החברים והמשפחה.

להרחבה על הצעת החוק של סמוטריץ' נגד המבקר בעיתון הארץ, לחצו כאן: http://bit.ly/2j91k3h

לתחקיר מולד על הגרעינים התורניים שיצא זמן קצר לפני דו"ח המבקר בנושא, לחצו כאן: http://bit.ly/1JqJrSU