5 דברים שכדאי לדעת על הארגון שנאבק בשילובן של נשים בצה"ל


היום פרסם צה"ל בשורה משמחת: שיעור הנשים שהתגייסו לשירות קרבי הגיע לשיא כל הזמנים בגיוס נובמבר וסך הכל התגייסו 2,700 נשים לשירות קרבי בגדודים מעורבים.

מי שלא שמח מהנתונים הללו, ועושה הכל כדי להיאבק בהם, הוא ארגון הימין הדתי "אחים לנשק" שבמקום לברך על עליית מספר הנשים המשרתות בקרבי החליט לפעול כדי לסכל את המגמה. השבוע התמקמו פעילי הארגון מחוץ לבתי ספר וחילקו חומרי תעמולה במטרה לשכנע תלמידות תיכון לא להתגייס לשירות קרבי. בין היתר הפיץ הארגון בקרב בני נוער נתונים מסולפים ולא מעודכנים אודות שירות נשים. צה"ל תקף את הארגון בחומרה ואמר כי: "מדובר בשימוש ציני במטרה לפגוע בגיוס הבנות", אמר כי מדובר בארגון המציג "הצגה שקרית ומסולפת" של הנעשה בצבא וטען כי חברי הארגון מעוניינים "לפגוע בצה"ל, במשרתיו וערכיו".

אז מי בעצם עומד מאחורי הארגון "אחים לנשק" אשר מפיץ מידע שקרי לבני נוער? בשם מי הוא פועל ומאיפה מקורות המימון שלו? הנה כמה דברים שכדאי לדעת על הארגון:

1. מחביאים את זהותם: לפי אתר האינטרנט שלו, הארגון נוסד על ידי "קבוצה של קצינים קרביים במילואים" - שאינם מזדהים בשמם - המסבירים כי מטרת הארגון היא לשמור על "דבקות במשימה וחתירה לניצחון" בצה"ל. הם טוענים כי מפאת שירותם הם אינם יכולים להיחשף, אך יעשו זאת "בעת הצורך". חלפו חודשים ארוכים מאז שהם השיקו את הקמפיין. עד היום משום מה הם לא חושפים את זהותם. מה יש להם להסתיר?

2. קשרים הדוקים לישיבת הר המור: הקמפיין ופעיליו קשורים לישיבת הר המור, מהישיבות הבולטות בימין המתנחלי – כך עולה מתחקיר "שבעה ימים" ובדיקת מכון מולד. מי שעומד בראש הישיבה הוא הרב צבי ישראל טאו שקיים שיחות מוטיבציה עם פעילי "אחים לנשק" בצמתים והכינם לקראת חלוקת חומרי ההסברה. הרב טאו אמר בעבר כי השירות המשותף הוא "תהליך הרסני" ושקירבה בין חיילים וחיילות בטנק מיטלטל "מביאה לפריצות הבוטה ביותר". הרב אמר, בין היתר, כי "הרמטכ"ל וראש אכ"א הם חונטה" וטען כי צה"ל פוגע ביכולתן של נשים ללדת. עמותת הר המור, אגב, נהנתה בשנת 2016 מתקציב של 7.2 מיליון שקלים מקופת המדינה.

3. קשרים למרכז ליב"ה: עוד ארגון שעומד מאחורי "אחים לנשק" הוא "מרכז ליב"ה", ארגון ימין מתנחלי שמנסה לסכל את פקודת השירות המשותף בצבא. באחד מכנסי הארגון נאם הרב יגאל לוינשטיין, ראש המכינה הקדם-צבאית בעלי, שכינה בשנה שעברה את חברי הקהילה הלהט"בית "סוטים" והזהיר מפני הסכנות הטמונות לנשים בגיוס לצה"ל: "שיגעו לנו את הילדות, הן לא יצאו יהודיות מהצבא...כל מערכת הערכים שלהן תשתבש".

4. קשרים כלכליים עם משרד החקלאות: ארגון נוסף שנקשר לפעילות של "אחים לנשק" הוא ארגון "דרור משימות לאומיות", האוסף עבורו את הכספים לקמפיין. הארגון זכה לתקצוב של קרוב ל-60 אלף שקל ממשרד החקלאות בראשות אורי אריאל מהבית היהודי, ומייסד העמותה הוא ד"ר יחיאל לייטר, תושב עלי שבעבר שימש כראש המטה של בנימין נתניהו בזמן כהונתו כשר אוצר.

5. חיבוק מהפוליטיקאים בימין: לקמפיין נגד שילוב נשים בצבא יש חסידים המפיצים את רעיונותיהם גם במסדרונות הכנסת כמו למשל ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, שפרסם בחודש מרץ מאמר בעיתון הדתי "בשבע" תחת הכותרת "מצילים את צה"ל - לא מתגייסים" וקרא לתלמידי ישיבות ומכינות קדם-צבאיות לא להתגייס בעקבות השירות המשותף בצה"ל, כמעין לחץ נגדי ל"טרור" שמפעילים, לדבריו, "ארגוני המגדר".

"צה"ל צריך להבין שלא יעבוד לו יותר לרמוס כל דבר שבקדושה" כתב סמוטריץ' ואנחנו שואלים - מתי בימין הדתי יפסיקו לתקוף את הצבא ויבינו שהצבא לא עובד אצלם?

לקריאת פרטים נוספים על ארגון "אחים לנשק" בידיעות אחרונות, לחצו כאן: http://bit.ly/2zNa72C