נתניהו תחילה


פחות משבוע חלף מאז חזרו חברי הכנסת מפגרת הקיץ אבל לח"כ דוד ביטן וכמובן לראש הממשלה אין שום בעיה לשתק את החקיקה. מבחינתם הקואליציה והכנסת קיימות רק למטרה אחת: העברת חוקים שישמור על נתניהו מפני חקירות שחיתות ושכל השאר יחכו. בליכוד דורשים להעביר את החוק להגנת ראש הממשלה מפני חקירות ועד שזה יקרה הם מקפיאים את כל שאר החוקים. מה למשל- קבלו כמה הצעות חוק לדוגמה שייאלצו לחכות עד שח"כ ביטן יהיה מרוצה:

הקלה במס לחיילי מילואים

תיקון לחוק שירות המילואים אשר מבקש להפחית את המס שחל על תגמולים למשרתי מילואים מ-25% – שיעור גבוה מאוד וקבוע לכל המשרתים – ל-10%. אבל המילואימניקים, עצמאים או שכירים, יצטרכו לחכות עד שכבוד יו"ר הקואליציה דוד ביטן ירשה להעביר חוקים.

הסדרת נושא תשלום מזונות ותמיכה כלכלית של הורים גרושים בילדים

הצעת חוק אחרת אשר נועדה להסדיר את תשלומי המזונות, מבטלת את הזיקה לדין האישי הדתי וקובעת את תשלומי המזונות על פי הכנסת ההורים ועל פי הסדרי המשמורת על הילדים, כדי להבטיח את רווחת הילדים. עד כמה שזה כואב לגלות, רווחתם של ילדי ההורים הגרושים חשובה פחות מרווחת הילד ביבי.

הצמדת שכר החיילים הבודדים למדד

הצעת חוק נוספת מבקשת לעזור לחיילים בודדים ולהצמיד את התשלומים שלהם הם זכאים למדד המחירים לצרכן, כדי שיוכלו להתמודד עם יוקר המחיה, בניגוד למצב הקיים. בודדים או לא בודדים, גם החיילים הללו יצטרכו לחכות עד שביבי יהיה מוגן מהחוק.

איסור פרסום מודעות גיוס נשים לתעשיית הזנות

חוק המשותף לחברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, שנועד לאסור פרסום מודעות גיוס נשים לתעשיית הזנות, שעד כמה שזה מוזר כיום, מופצות ברשת בצורה חוקית לחלוטין. גם החוק הזה יוקפא ותעשיית הזנות תמשיך לגייס נשים ללא הפרעה, עד שכולם יתיישרו לפי התכתיבים של דודי אמסלם.

עזרה לקשישים החיים מתחת לקו העוני

הצעה חוק ביוזמת משרד העבודה, שעוסקת במצוקת העוני של רבים מהאוכלוסייה המבוגרת במדינה, מצמידה לקו העוני את גמלת הבטחת ההכנסה שמשלם הביטוח הלאומי לאזרחים שעברו את גיל הפרישה. אבל מסתבר שאפילו מצוקתם של קשישים עניים לא מצליחה לחדור את לבבותיהם של ביבי את ביטן, וגם את החוק הזה הם מקפיאים בשם ההגנה על כבוד יו"ר המפלגה.

בקיצור, נראה שעבור ביבי, ביטן והליכוד כנראה שהמשוואה מאוד פשוטה - קודם כל אנחנו, אחר כך המדינה.

להרחבה על הקפאת החקיקה למען חוק נתניהו: http://bit.ly/2icXoxT