חמישה דברים שלא ידעתם על יורש העצר, יאיר נתניהו


1. יאיר, צעיר בן 25 שאינו עובד לפרנסתו ומתגורר בבית הוריו על חשבון משלם המסים, זוכה לאבטחה אישית 24/7 פלוס רכב ממשלתי פלוס נהג. הכל כמובן, על חשבוננו. אגב, זו הפעם הראשונה שילדים של ראש ממשלה בישראל נהנים מאבטחה אישית צמודה אחרי גיל 18. האבטחה נמשכת גם בלילות כאשר יאיר יוצא לבילויים  במסעדות, פאבים או בתים פרטיים. הוא תועד מבלה במועדון ה"וולנברג" הירושלמי בשעת ליל מאוחרת. בעלי המקום קיבלו הודעה מקדימה להגעתו כדי שיאשרו את כניסתו של המאבטח החמוש לגבולות המועדון. כמה זה עולה לנו בדיוק? אגף הביטחון במשרד ראש הממשלה לא פרסם את הפרטים הללו, אך חברת "מיקוד", שזכתה במכרז לאבטחת האישים, מקבלת מהמדינה לפחות 37 מיליון שקלים בשנה, ועלות אבטחה של כל שר נאמדה ב-2010 ב-1.1 מיליון שקלים בשנה.

2. חופשת הסקי של יאיר בשנה שעברה באתר היוקרתי אספן בקולורדו הייתה הנסיעה היקרה ביותר בתולדותיה של יחידת האבטחה במשרד ראש הממשלה (למעט נסיעות ראש ממשלה) אף שר בממשלת ישראל לא חזר עם הוצאה כזו על אבטחה. אגב, הוא השתכן בזמן החופשה באחוזתו המפוארת של המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר, תיכף נפרט גם על הקשר המיוחד בין השניים.

3. בשנים האחרונות מעידים בכירים במשרד ראש הממשלה שהשפעתו של יאיר על אביו הולכת ומתחזקת, במיוחד בתחומי המדיה והתקשורת. לפי מקורבים, יאיר הוא זה ששכנע את אביו להפוך את עמדתו בנוגע לאלאור אזריה ולהתקשר לאביו של החייל שהורשע בהריגה. ערוץ 10 פרסם בזמנו שיאיר היה זה שעמד מאחורי חוק המואזין הידוע לשמצה. התגובה של משרד ראש הממשלה היתה כה חריפה - שערוץ 10 החליטו לא לשדרה. יאיר אף היה זה שהביא ללשכת נתניהו את מנהל המדיה החברתית - ידידו מהשירות הצבאי טופז לוק, שצילם את הסרטון שבו מתריע ראש הממשלה מפני "הערבים הנוהרים לקלפיות". במערכת הבחירות האחרונה הגיע ללשכה חבר אחר של יאיר - יונתן אוריך, שאף הוא עוסק בניו־מדיה.4. יאיר מקורב למיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר, שניצב בלב פרשיית טובות ההנאה (תיק 1000). כזכור, החשד הוא שפאקר סיפק למשפחת נתניהו טובות הנאה בתמורה לקבל מעמד תושב בישראל. יאיר התגורר כמה שבועות בדירה של פאקר ברויאל ביץ' בת"א + התאכסן במלון יוקרה של פאקר  בניו יורק + הוטס במטוסו הפרטי של פאקר + הוטס לחו"ל על חשבונו לחופשות + אגב, כשיאיר לן בדירה של פאקר, הממשלה נאלצה לשכור במשך שבועות חדר המלון הסמוך, עבור המאבטחים שלו.

5. עמדותיו של יאיר מזוהות עם הימין קיצוני והוא אף עודד חרם על בתי עסק ערבים. ב-2011, בזמן שאביו נושא בתפקיד ראש הממשלה, פרסם יאיר הודעה בפייסבוק, בתגובה לאירוע בו נהג ערבי נכנס לשכונה יהודית בעכו ביום כיפור: "הערבים הבני זונות חיללו לנו את היום הקדוש ביותר בשנה", כתב. "מכיוון שהרשויות השמאלניות לא יעשו דבר בנידון והתקשורת עוד תוציא את הערבים כמסכנים, חובה עלינו לעשות את המינימום הדרוש כדי להציל את כבודנו ולהחרים כל עסק או מוצר ערבי!!! חוץ מזה שהחרמתי ת'חארות האלה גם ממקודם".להרחבה: כתבתו של שוקי שדה בדה מרקר http://bit.ly/2vUYRyR, כתבתה של איילת רוזן מאקו http://bit.ly/2uKui0q, כתבתו של בן כספית במעריב http://bit.ly/2hdOv9W, חשיפתו של רביב דרוקר בחדשות 10 http://bit.ly/2waZL9W