אהבה נושכת


בנט: שנאה אינה דרכנו. רבני הבית היהודי בתגובה: דווקא כן

היום, ארבעה ימים לאחר פרוץ הסערה הציבורית, טרח נפתלי בנט להגיב בזהירות על דבריו החמורים של הרב לוינשטיין, שקרא להומואים "סוטים" ו"גועל נפש". את רוב דבריו הקדיש בנט לדברי שבח למחנה שלו ולמילות אהבה: "הציונות הדתית שאני מוביל היא מחנה שאוהב כל יהודי, שמכבד כל אדם, מחנה של דרך ארץ, מחנה שיודע ומכיר מורכבות ולא ממהר לשפוט. בצלם אלוהים ברא את האדם – רק באהבת אדם באשר הוא. כשר חינוך אני אומר בבירור: ילדי ישראל חייבים לדעת שהם כולם כולם אהובים, את כולם אנו מכבדים ובמערכת שלנו יש מקום לכל אחד ואחת מהם".

אלא שדברי הרבנים שבנט בוחר להקשיב להם מוכיחים דווקא אחרת. הנה כמה דוגמאות מייצגות:

הרב יעקב אריאל, למשל, חבר בוועדת הרבנים שמנחה את הבית היהודי ומועמד המפלגה לרבנות הראשית, הודיע ש"הומואים הם נכים שצריכים טיפול". הרב זלמן מלמד, חבר נוסף בוועדת הרבנים של המפלגה, מאמין ש"אוכל גורם להומוסקסואליות, כי גברים נהיים יותר נשיים", וכן כי "זוגות חד-מיניים הם תועבה שמטמאת את הארץ". הרב חיים דרוקמן, תומך גדול של בנט וחבר בוועדת הרבנים גם הוא, סבור שיחסים הומוסקסואליים הם "שחיתות, עושק ורשעות", ושמשפחות גאות זה "לא נורמלי", ו"הרס המשפחה".

הרב הצבאי הראשי אביחי רונצקי, מקורבו וחברו הטוב של בנט שאף התמודד בעבר ברשימת הבית היהודי, תמך אמש בדבריו של לוינשטיין, והסביר ש"ללא ספק הדבר אסור על-פי התורה ואת מה שצריך לומר צריך לומר, השאלה היא בסגנון". בעבר כבר הסביר רונצקי שהומואים הם מתוקים אבל זקוקים לטיפולי המרה. הרב שמואל אליהו, מקורב אישי של בנט ושל אלי בן-דהן שאף היה מועמד הבית היהודי לרבנות הראשית, חיזק גם הוא את ידיו של הרב לוינשטיין, וכבר הצהיר בנסיבות שונות כי "הומוסקסואליות היא מחלה" וכי "יחסים הומוסקסואליים מביאים למוות".

סגן שר הביטחון בן-דהן, אגב, גם הוא רב, כבר טען בעבר ש"נישואים חד-מיניים הם מתכון לחיסול היהדות". כרגע בן-דהן ושאר חברי המפלגה של בנט מסרבים להגיב על דבריו של הרב לוינשטיין, אבל רק בשבוע שעבר התגייסו כדי להגן על הרב אייל קרים, מי שאמר שצריך להרוג מחבלים פצועים, שהומואים הם חולים, שנשים לא ראויות לשרת בצבא ושניתן לאנוס נשים בשעת קרב.

האמת? בנט יודע את כל זה. לכן הוא לא סוגר את הברז למכינת עלי של הרב לוינשטיין, שממומנת על-ידי משקד החינוך ב-5.3 מיליון שקל בשנה. לכן הוא לא מפרסם סטטוס בפייסבוק, גם ארבעה ימים אחרי פרסום הדברים. לכן הוא לא מעיף מהמפלגה שלו הומופובים מוצהרים כמו סמוטריץ', אריאל ובן-דהן.

עם כזאת אהבה, מי צריך אויבים.