המימרן והשקרן


חמשת השקרים הגדולים של נתניהו בפרשת מימרן – ואחד של בוז'י הרצוג

1) תגובת נתניהו הראשונה: נתניהו לא ביקש דבר ולא קיבל שום תרומה מארנו מימרן.

בפועל: מימרן מימן לנתניהו ולמשפחתו חופשות סקי בהרי האלפים ובריביירה הצרפתית, השאיל לו את דירתו ברובע ה-16 בפאריז ולקח אותו לבלות במועדונים יוקרתיים כשביקר בצרפת – כל זה מעבר לתרומות הכספים.

מאוחר יותר אפילו נתניהו עצמו שינה את הגרסה, וטען שמימרן דווקא כן תרם לו בשנת 2001. נשמע הגיוני: מימרן מופיע בהדגשה בפנקס התורמים הזרים של נתניהו שנחשף על-ידי רביב דרוקר.

2) תגובת נתניהו השנייה: מימרן לא תרם לחשבון הפרטי של נתניהו, אלא לקרן ציבורית לא פוליטית שעסקה בהסברה למען ישראל.

לעומת זאת, במציאות: מימרן העיד בבית המשפט שהעביר את הכסף לחשבונו הפרטי של נתניהו. יו"ר הרכב השופטים הצרפתי הגיב לדברים ואמר: "אכן בתיק הראיות מופיע תשלום שלך אליו".

גם הקרן הציבורית המדוברת, בניגוד לטענת נתניהו, דווקא כן שימשה לפעילות פוליטית. הכסף שימש, למשל, למימון סקרים פוליטיים עבור נתניהו, לקראת ריצתו לראשות הליכוד והממשלה.

3) תגובת נתניהו השלישית: מימרן תרם לנתניהו 40 אלף דולר בלבד.

מיד לאחר מכן מימרן מעיד שהעביר לנתניהו 170 אלף יורו.

4) תגובת נתניהו הרביעית: נתניהו לא ידע דבר על בעיה משפטית או פלילית כלשהי של בני משפחת מימרן בעת שהיה איתם בקשר. באותה עת הם היו משפחה מכובדת.

האמת? ארנו מימרן הורשע בעבירות מס בצרפת כבר בסוף שנות ה-90, וכבר בשנת 2000 נאלץ לשלם קנס על סך 1.2 מיליון דולר לאחר שנחקר על עבירות סחר פנים בארצות הברית שנים לפני אותה חופשה. זה לא הפריע לנתניהו לבלות עם מימרן בחופשה משותפת במונאקו ב-2003, ולא לקבל ממנו תרומות.

נתניהו הכיר גם את אביו, ז'אק מימרן, שהיה גם הוא מתורמי נתניהו. מימרן האב עמד בראש פרשת שחיתות שזכתה לכינוי "שוחד הרכבות הגדול", ושיחד בין 1987 ל-1996 עשרות פקידים בלגים וצרפתים כדי לזכות במכרז מנופח לסלילת קו רכבת בין בלגיה לצרפת. הוא נידון ב-2003 לשלוש שנות מאסר על תנאי ולקנס של 200 אלף יורו, מה שלא מנע בעדו לבלות עם בנו ועם נתניהו במסעדות ובחופשות משותפות באותה שנה.

5) תגובת נתניהו החמישית: מתבצע מסע רדיפה נגדי. בדמוקרטיה מחליפים ראש ממשלה בבחירות ולא במלחמת התשה משפטית ציבורית.

בדמוקרטיה דווקא נהוג ונחוץ לבקר ולבדוק ראשי ממשלה כאשר יש חשד לשוחד ולשחיתות. במקרה של הדמוקרטיה הישראלית זה הסתיים בראש ממשלה אחד שהתפטר כי אשתו החזיקה חשבון דולרים בחו"ל, וראש ממשלה אחר שיושב היום בכלא ומרצה את עונשו על קבלת שוחד קטן בהרבה מ-170 אלף יורו.

ועוד שקר אחד קטן באדיבות בוז'י הרצוג:

"לא אאפשר לממשלת הטירוף הנרקמת מול עינינו יום אחד של שקט. אני אלכד את כל הכוחות ואת הפעילים כדי להפוך את חייהם לסיוט עד להחלפתם".

עד כה ראש האופוזיציה אפילו לא מצא לנכון להגיב על החשדות בשחיתות של ראש הממשלה (או על פרשת מינוי המפכ"ל, או על ההערות הגזעניות של האיש של נתניהו בראשות ערוץ 10, או על פרשת ביביטורס).

כדי לקרוא עוד על חגיגת המימונה של ביבי לחצו כאן