הטרור משתלם


אחרי הצתת התינוק עלי דוואבשה בדומא חברי הממשלה התנערו מהמעשה, טענו שהם "מזועזעים" ו"מגנים" ושיש לפעול נגד הטרור היהודי. מה הם עשו מאז כדי למנוע את הפיגוע הבא? במילה אחת – כלום

היום אושרה לפרסום חשיפתה של רשת טרור יהודי חדשה. שישה מתנחלים מקרית ארבע ומההתנחלות נחליאל ביצעו בשנה האחרונה סדרה של פעולות "תג מחיר": תקפו חפים מפשע, הציתו כלי רכב של פלסטינים, יידו אבנים ועוד – ואף הודו במעשיהם. זהו המשך ישיר לפעולות "תג מחיר" של השנים האחרונות, כולל הצתת התינוק בדומא. עובדה: חברי החוליה החדשה השליכו רימוני גז צה"ליים לבית ובו משפחה ותינוק בכפר הפלסטיני ביתילו – כנקמה על מעצר החשודים בהצתת התינוק בדומא. על קירות הבית רוססו המילים "ד"ש מעצורי ציון".

רק לפני פחות משנה הזדעזעו אזרחי ישראל לגלות שבאמצע הלילה, שלושה ישראלים התגנבו לכפר פלסטיני, ובאמצעות בקבוק תבערה הציתו את בית משפחת דוואבשה על יושביו. התינוק עלי והוריו נשרפו למוות. חברי הממשלה גינו אז מכל וכל את המעשה: נתניהו טען שהוא "מזועזע מהמעשה הנפשע והנורא הזה", וכי "ממשלת ישראל מאוחדת בהתנגדותה הנחרצת למעשים שפלים שכאלה". השר יעלון טען שמדובר ב"פיגוע טרור קשה ביותר שאיננו יכולים לסבול, ואנו מגנים אותו מכל וכל", וכי "אלו מעשים המנוגדים לערכיה של מדינת ישראל, ואין בכוונתנו לאפשר לטרוריסטים להמשיך במעשיהם המתועבים". השר בנט הכריז שמדובר ב"מעשה טרור מזעזע, שהדעת לא יכולה לסבול".

מה הם עשו מאז כדי למנוע את פעולת "תג מחיר" הבאה? מה הם עשו כדי לחסל את התרבות העבריינית בשטחים, שמעודדת את הטרור היהודי? מה הם עשו כדי לעצור את ההסתה המסוכנת – שמגיעה ממסדרונות הממשלה? מה הם עשו כדי לוודא ששריפת תינוקות לא חוזרת על עצמה בישראל 2016?

במילה אחת – כלום.

- שום הצעת חוק או נוהל חדש לא נקבעו לטיפול ומניעת פעולות טרור יהודי. חשוב לציין שלפני שנתיים, כשכבר עלתה לדיון הצעת חוק להחמרת הענישה על פעילי "תג מחיר" – נציגי הבית היהודי דאגו לטרפד אותה בוועדת השרים לחקיקה.

- שרת המשפטים איילת שקד נפגשה, באופן חריג וכנראה חסר תקדים, עם משפחות החשודים בהצתת משפחת דוואבשה ועם עורכי דינם.

- השר אורי אריאל הגדיל לעשות, ובדצמבר האחרון קרא לסגור – כן, כן – את החטיבה היהודית בשב"כ, זו שאחראית על איתור וטיפול בטרור יהודי.

- אותו אריאל דרש מראש הממשלה לכנס דיון מיוחד – לא כזה שיבחן איך נלחמים בטרור היהודי, אלא כזה שיבדוק האם שיטות הפעולה של השב"כ בחקירת מציתי התינוק מוגזמות. הוא לא לבד: נציגי ימין רבים בחרו לתקוף דווקא את חוקרי השב"כ, ופחות את המחבלים היהודים. אפילו שר הביטחון נאלץ התקומם בעניין, והסביר כי "תוקפי השב"כ נותנים יד לרוצחים".

חמור מזה – גם לאחר אותו "זעזוע" בעקבות הרצח בדומא, ממשלת נתניהו מצ'פרת בשלל דרכים את עברייני "תג מחיר" והטרור היהודי.

- ממשלת ישראל מטפחת את התרבות העבריינית בשטחים ואת המאחזים הבלתי-חוקיים, בהם צומחים פעילי "תג מחיר" והטרור היהודי. למעשה, נתניהו סיכם עם השר בנט והבית היהודי כי הממשלה תפעל להכשרת מאחזים בלתי-חוקיים בשטחים – אותם מאחזים שנבנו ללא אישור ובניגוד לחוק, ומהם יוצאים פעילי הטרור היהודי, גם מציתי המשפחה בדומא.

- לפני ארבעה חודשים, במקביל להגשת כתבי האישום נגד חשודי הרצח בכפר דומא, החליט משרד האוצר להמשיך להעניק פטור ממס לעמותת "חוננו", המממנת תמיכה משפטית במחבלים יהודים ופעילי "תג מחיר".

- את ועדי המתיישבים בשטחים, אשר הגו ופיתחו את מדיניות "תג מחיר", מממנות המועצות האזוריות – כלומר מדינת ישראל.

במקום לעצור את מימון המאחזים, במקום לסגור את ברזי הישיבות בשטחים שמעודדות אלימות ועבירה על החוק, במקום להרוס בנייה לא חוקית, במקום לעצור ולהגיש כתבי אישום כנגד רבנים מסיתים ובמקום להעניש בחומרה פעילי טרור יהודי – מנהיגי הימין מתגייסים בשמחה להעניק מימון כספי ורוח גבית לעבריינות בשטחים.

"תורתם אינה תורתנו"

בעקבות חשיפת חוליית הטרור החדשה, יחזרו בימין לטעון שמדובר ב"נערי גבעות מטורפים", שבינם לבין הנהגת הימין המתנחלי אין כל קשר ו"תורתם אינה תורתנו", כפי שטען השר אורי אריאל גם לאחר הפיגוע בדומא.

האמת? אפילו השר יעלון נאלץ להודות בקשר הברור בין הדברים: "הייתי נזהר מלהטיל כתם על כל ההתיישבות והציונות הדתית, אבל בהחלט מישהו צריך לעשות חשבון נפש", אמר בעקבות הפיגוע בדומא. "כשממצמצים בשאלה של שלטון החוק, מבנייה בלתי חוקית דרך התקפות עלי, ועד הרמת קול או יד על בית-המשפט העליון – אז צעירים בני תשחורת מבינים שאולי זה בסדר לזרוק אבנים ושקיות שתן על שוטרים וחיילים, ולנקב צמיגי משטרה".

יעלון צודק, אך מה הוא עשה מאז כדי להפסיק למצמץ בשאלת שלטון החוק – ולחסל את הבנייה הלא חוקית במאחזים הבלתי-חוקיים? התקפל בפני הימין הקיצוני, לא נקף אצבע להגברת הענישה ולהיפך – לקח חלק בהכשרת המאחזים, כרי הגידול של הטרור היהודי.

גם היום ירוצו מנהיגי הימין לגנות את רשת הטרור המתנחלי מאולפן לאולפן, כדי שלא נחשוד שהם תומכים בטרור. אבל הודות להתנהלות ממשלת נתניהו, הטרוריסטים היהודים הבאים כבר בדרך.