אם תרצו לדעת איפה הכסף


10 דברים על "אם תרצו" שכדאי לספר לבני בגין, שגילה רק הבוקר שבמחנה שלו פועלת כבר שנים תנועה פסולה, פוגענית ופאשיסטית – וקרא לחשוף את מקורות המימון שלה

1) יו"ר המפלגה של בגין, ראש הממשלה נתניהו, פרסם פנייה אישית לאוהדי "אם תרצו": "אני תומך בפעילות 'אם תרצו' וברעיונות שלהם, וחושב שגם אתם צריכים לתמוך בהם בנדיבות".

2) דווקא "אם תרצו", שרודפים את רוב אנשי התרבות בישראל, קיבלו עשרות אלפי שקלים ממשרד התרבות.

3) "אם תרצו" הובילו את הרדיפה אחר עמותות שמאל המקבלות תרומות ממקורות באירופה – למרות שרשימת תורמיהן מפורסמת וגלוייה לציבור גם היום. "אם תרצו" עצמם, לעומת זאת, קיבלו תרומות מגורמים חסויים אותם הם מסתירים מהציבור. הם כנראה יודעים למה.

4) הפרסומאי והוגה הקמפיינים של תנועת "אם תרצו", משה קלוגהפט, הוא יועצו הקרוב וחברו הטוב של השר נפתלי בנט. את משכורתו בשנים האחרונות הוא מקבל, בין היתר, ממפלגת הבית היהודי, ומאז שנפתלי בנט מונה לשר החינוך – גם ממשרד החינוך קיבל מיליון שקלים מכספי ציבור עבור ניהול קמפיין בנושא הבגרות במתימטיקה.

5) אחד ממייסדי "אם תרצו", ארז תדמור, עבד בבחירות האחרונות בתפקיד מרכזי במטה הליכוד – מפלגתו של בני בגין עצמו. תדמור, רק נזכיר, גנב נשק, חומרי חבלה ואמל"ח מבסיס צבאי, ובית-הדין הצבאי גזר עליו 45 ימי מאסר בפועל ו-4 חודשי מאסר על תנאי.

6) מאז הקמתה "אם תרצו" ממומנת על-ידי "The Central Fund for Israel", קרן ימין קיצוני שתומכת גם בארגונים כמו "חוננו" – עמותה המעבירה תרומות לטרוריסטים יהודים ולפעילי "תג מחיר" מורשעים בעשרות אלפי שקלים מדי שנה, ואף הקימה קרן גיוס תרומות לטובת יגאל עמיר.

7) גם תנועת "אמנה", זרוע של מועצת יש"ע, שאחראית לבנייה לא-חוקית במאחזים בשטחים ובראשה עומד זאב (זמביש) חבר, חבר המחתרת היהודית ומחבל מורשע, תרמה ל"אם תרצו" 200,000 שקל.

8) עוד במממנים של "אם תרצו": ארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל" שהוקם לבקשת נתניהו, ובראשו הכומר ג'ון הייגי, ממנהיגי הנוצרים האוונגליסטים, זרם ימין קיצוני בארה"ב. הייגי עומד מאחורי התבטאויות כמו: "היטלר הגשים את רצון האל", "הדחף הטבעי של האישה הוא לרמות את הגבר בעזרת מניפולציות נשיות" ו"הוריקן קתרינה היה עונש של אלוהים על כך שהיה אמור להתקיים בניו אורלינס מצעד הומוסקסואלי".

9) תורם נוסף של "אם תרצו" הוא מיכאל סמיונוביץ' צ'רנוי. צ'רנוי, אוליגרך בעל קשרים למאפיה במדינות שונות, הוא אחד היעדים הבולטים של משטרת ישראל מאז סוף שנות ה-90, וגם שירותי הביטחון בארה"ב, שווייץ, צרפת, בולגריה, רוסיה וגרמניה חיפשו אחריו. בחלק מהמדינות הוא אסור כניסה.

10) אולי רשימת התורמים הזו לא מפתיעה כשקוראים את הדברים שפרסם רכז המדיה של הארגון, אייל אשכול, בדיון פנימי על מקורות המימון של "אם תרצו": "אם היטלר בכבודו ובעצמו היה נותן לנו כסף – היינו לוקחים בשמחה! אנחנו מאוד גאים בפעילות שלנו ולא משנה לנו מאיפה יגיע כסף כי אנחנו צריכים אותו. היטלר ייתן כסף? ניקח!".

מפתיע לגלות שבני בגין נזכר רק היום לגנות ארגון שנטוע עמוק בתוך המחנה שלו. חברי "אם תרצו" עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם חברי הימין והליכוד: הם ניסחו הצעת חוק משותפת עם ח"כ יואב קיש, למשל, ובאירוע השנתי שלהם נאמו עד היום משה יעלון, גדעון סער, יולי אדלשטיין וגלעד ארדן. עוד השתתפו: ציפי חוטובלי, איוב קרא וזאב אלקין. רונן שובל, ממייסדי התנועה, שימש גם הוא בתפקידים בכירים בימין, כיהן כיו"ר התנועה העולמית של ישראל ביתנו ורץ לכנסת בבחירות האחרונות ברשימת הבית היהודי.

בני בגין יישר היום קו עם בית המשפט, שקבע כבר לפני שלוש שנים ש"אם תרצו" היא תנועה עם קווי דמיון לפאשיזם. מעניין מתי שאר נציגי הימין יתעוררו.לעוד כמה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הקמפיינר של "אם תרצו" והיועץ של נפתלי בנט, משה קלוגהפט, לחצו כאן