מרתיח דם


אנשי מד"א סירבו היום לקבל תרומת דם מחברת הכנסת פנינה תמנו-שטה. "הבית היהודי" מיהרו לצאת בהודעת גינוי נגד גזענות ואפליה. רצינו להזכיר להם כמה ציטוטים שלהם מהעבר הלא רחוק שהם היו מעדיפים לשכוח 

היום פורסם כי אנשי מד"א סירבו לקבל תרומת דם מחברת הכנסת פנינה תמנו-שטה (יש עתיד). בין המגיבים על הפרשה היו גם שרי "הבית היהודי" שמיהרו לצאת בזעקה גדולה נגד גזענות ואפליה.

בתוך כך, פרסם השר נפתלי בנט הודעה שמגנה את הביקורת הציבורית נגד המפלגה שלו בגלל התנגדותם למתן שוויון זכויות לקהילת הלהט"ב. בנט ציטט כמה טוקבקים שפורסמו נגד "הבית היהודי" ומחה: "הקללות, האיומים וההסתה שספגנו בימים האחרונים יכולים להעסיק את משטרת ישראל שנה שלמה. דיון יכול להתנהל בצורה תרבותית, גם כשלא מסכימים".

רצינו רק להזכיר לבנט ולחבריו שגזענות לא מתחילה ולא נגמרת בעדה האתיופית, ושבמקרה של "הבית היהודי" - הציטוטים האלימים לא מגיעים מטוקבקיסטים אלא, למרבה הבושה, מחברי כנסת ושרים בממשלת ישראל.

השר נפתלי בנט (יו"ר המפלגה): "מדינת ישראל צריכה לקדש את התא המשפחתי המסורתי-היהודי. לגבי שירות צבאי, היה לי חייל מילואים שיצא מהארון. הרצנו עליו פלברות אבל בכיף. יש פה מתח בין שתי סוגיות. אני בגישת 'חיה ותן לחיות', אבל זה מתנגד עם מדינת ישראל כמדינה יהודית. יש לה סרט של ערכי משפחה. המדינה לא יכולה לעכל או להכיל הכרה רשמית בחתונה של חד-מיניים".

השר אורי אריאל (מקום 2): "אם אני הייתי צריך להחליט, אני חושב שלא הייתי מגייס הומואים ולסביות לצבא. יש דברים שמפריעים לצבא להילחם. צריך להתנהל בהתאם לערכי היהדות הקיימים מזה אלפי שנים ושוללים את התופעה הזאת. כנראה שזו הייתה תופעה גדולה מאוד בקרב עמי האזור, ובני ישראל אימצו חלק מהתופעה הזו - ובגלל זה התורה יוצאת נגד זה בחריפות מאוד גדולה, ובעונשים מאוד כואבים. האם הענישה עוזרת? אני מאמין בגדול שכן".

ח"כ מוטי יוגב (מקום 9): "זו תופעה שראויה לרחמים - לא לעידוד. זו לא רק עמדה הלכתית, זו גם עמדה מוסרית שנכון לומר אותה. המצוות הגדולות שלנו הן 'פרו ורבו' - קודם כל לקיים עולם, לעשות המשך לעולם ולא לעצור אותו בנו, כאגואיסטים. זו תפיסת עולם של תורה. זה לא העתיד של עם ישראל ולא העתיד של האנושות".

סגן השר אלי בן-דהן (מקום 4): "כל פרופסור לסוציולוגיה יאמר לך שהיסוד האיתן של כל עם זה התא המשפחתי. אם ניתן לגיטימציה לתא שיוצר מציאות שאין לה המשך, שאדם בסופו של דבר פועל רק לטובת הדברים הרגעיים שלו - זה מתכון לחיסולו של עם. אסור לתת הכרה חוקית למציאות שבה אנחנו לא יוצרים דור המשך בלי להיות חלד משרשרת הדורות".

ח"כ ניסן סלומינסקי (מקום 3): "האיסור בתורה ברור מאוד, ואין לשנות את התורה אפילו בקוצו של יו"ד. הבעיה היא עם מי שמקים משפחה שאינה משפחה - משפחה של שני גברים. אם הם מקיימים יחסים, זה איסור חמור מאוד מהתורה".

ח"כ יוני שטבון (מקום 11): "עם ישראל עבר גלות וכאב, חזר למולדת והקים מדינה כי תמיד הכיר בעברו, במורשת שלו ושמר על ייחודו כעם. יוזמות כמו נישואים חד-מיניים מבקשות לפצל את עם ישראל לשני עמים. פשוט לא יקרה!"

הרב שמואל אליהו, מועמד הבית היהודי לרבנות הראשית: "יחסים הומוסקסואליים אינם דרך ש-ה' ברא. היחסים האלה הם נגד החיים. מיחסים כאלה לא יוצאים חיים - ומה שלא יוצא ממנו חיים מביא מוות. אני זוכר את המרצה הנחמד מאוניברסיטת חיפה שהיה הומוסקסואל והתגלה כרוצח מושחת. כמה רוצחים סדרתיים התגלו דווקא כהומוסקסואלים. הרבה מחלות באו דרך היחסים האלה. צריך לרפא את המחלה הזאת".