ישראל מתביישת


המספרים מוכיחים: בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה היקר והבזבזן בתולדות מדינת ישראל. כדי לנסות לגרום לכם לשכוח את זה הוא מוכן לנצל אפילו את הזמר שהיה סמל לאומי לצניעות וענווה

היום נחשף פירוט הוצאות הבתים של ראש הממשלה, בתום מאבק משפטי ממושך בלשכתו שסירבה לחשוף את הנתונים - למרות שזהו תקציב המגיע כולו מכספי המסים שלנו. מדובר בסכום שנתי כולל של 3.3 מיליון שקל, הרבה יותר מכל הוצאות ראשי הממשלה שכיהנו ב-20 השנים האחרונות.

בימים אלה מנסות מאות אלפי משפחות בישראל להסתגל לגזרות הכלכליות הקשות שהנחית עליהן תקציב המדינה של נתניהו. משפחה ממוצעת בישראל מפסידה מדי חודש אלפי שקלים כתוצאה מהגזרות, ורבות חוות על בשרן את הידרדרות השירותים החברתיים עקב הקיצוץ העמוק במערכות החינוך והרווחה.

והנה, עם פרסום הנתונים, לא מצא ראש ממשלת ישראל לנכון להסביר לאזרחי המדינה - שמשלמים הוצאות עתק לא רק על מעונו הרשמי אלא גם על וילה בקיסריה שעומדת ריקה רוב השנה - מדוע הוא מנהל אורח חייו ראוותני כל-כך.

מה שהוא כן בחר לעשות זה לנצל באופן ציני ציטוט שאמר אריק איינשטיין בראיון עיתונאי לפני 16 שנה. בתגובה לפרשה, הוציאה לשכת ראש הממשלה הודעה לעיתונות בנוסח הבא: "נבקש להתחיל את תגובתנו בציטוט מדבריו של אריק איינשטיין ז"ל בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות': 'בראש הממשלה נתניהו נוהגים באי-צדק נורא. מתעללים בו, ואני פשוט מזועזע מעוצמת הזלזול והשנאה שמפגינים כלפיו. עד כמה אפשר למצוץ לו את הדם, עד לאן אפשר ללכת עם הכניסה לחדרי החדרים'".

כן, אתם קוראים נכון: השבעה עדיין לא הסתיימה, אבל זה ממש לא מפריע לראש הממשלה הבזבזן והראוותן ביותר בתולדות מדינת ישראל לנצל דווקא את מותו של מי שהיה במהלך חייו סמל לאומי לצניעות, כדי להגן על אורח החיים המנותק שלו.

רוצים לדעת מה משפחת נתניהו עושה עם המשכורת שלכם? להלן ממצאים חלקיים:

- בהשוואה לשני העשורים האחרונים ואחרי התאמה למדד המחירים הנוכחי, אפשר לראות בבירור שנתניהו הוא הבזבזן ביותר מבין ראשי ממשלות ישראל. יצחק רבין, לעומתו, הוציא סכום של 900 אלף שקל בשנה בלבד; אהוד ברק הוציא כ-1.4 מיליון שקל, אריק שרון כ-1.2 מיליון שקל ואולמרט - כ-1.6 מיליון שקל. היחיד שהתקרב לסכומים האלה היה נתניהו עצמו, בקדנציה הראשונה, כשתקציב מעון ראש הממשלה זינק פתאום ל-2 מיליון שקל.

- 80 אלף שקל בשנה על חשבונות מים מהווילה הפרטית בקיסריה בלבד. כלומר: כ-6,660 שקל בחודש. משק בית ממוצע בישראל בעל מספר דומה של נפשות מוציא 171 שקל בחודש על מים. במלים אחרות, משפחת נתניהו מוציאה על מים סכום שגדול ב-3,894% מהממוצע הארצי.

- 480 אלף שקל בשנה על "מזון ואירוח רשמי".

- 1.2 מיליון שקל בשנה על "ניקיון ומשק בית".

- 142 אלף שקל בשנה על גינון.

- 108 אלף שקל בשנה על "רכש ריהוט וכלי בית".

- כ-30 אלף שקל בשנה על חשבונות הטלפון של המעון הרשמי.

- 20 אלף שקל בשנה על סידורי פרחים במעון הרשמי.

- 64 אלף שקל בשנה על איפור, הנעלה וביגוד.

- 6,000 שקל בשנה על נרות ריחניים במעון הרשמי.

- 13,707 שקל בשנה על קפה.

- 9,500 שקל בשנה על מזוזות.

לרשימת ההוצאות המלאה לחצו כאן.