בצער רב


חילונים? להסתער עליהם ולהחזיר את ילדיהם בתשובה. הומוסקסואלים? רוצחים בפוטנציה. פינוי יישובים? חובה לסרב פקודה ולשבש כל פינוי. נשים? לא נבראו ללמוד ואסור שיילכו לצבא. קווים לדמותו של הרב שמואל אליהו, המועמד של "הבית היהודי" לתפקיד הרב הראשי 

בשבוע שעבר הכריז השר נפתלי בנט על תמיכה רשמית של מפלגת "הבית היהודי" ברב שמואל אליהו במירוץ לתפקיד הרב הראשי לישראל. אליהו, רב העיר צפת, כבר עלה לכותרות בעבר לאחר שיזם את מכתב הרבנים שקבע כי אין להשכיר או למכור דירות לערבים בכל הארץ.

בנט טוען כי התנה את תמיכתו באליהו בהתנצלות פומבית על המכתב הגזעני ההוא. זוהי, כמובן, דרישה מגוחכת שכן ברור לכל מהי תפיסת העולם של האיש ושכל התנצלות שלו תהיה ריקה לחלוטין מתוכן ותיעשה למטרות פוליטיות בלבד. כפי שתראו מיד, מכתב הרבנים שיזם לא היה מעידה חד-פעמית אלא חוליה אחת בשרשרת ארוכה ומתמשכת של דברי הסתה, שנאה וגזענות שמאפיינת את פועלו הציבורי כבר שנים.


קריאה מדוקדקת שערכנו במאות תשובות שנתן אליהו בשנים האחרונות לשאלות שנשלחו אליו, מעלה כי מועמד הבית היהודי מחזיק בתפיסות גזעניות ואנטי-ממלכתיות במגוון רחב מאוד של תחומים, החורגות מיחסו הידוע לשמצה כלפי ערבים. אנו מתכבדים להציג לשיפוטכם לקט זעיר מתוכן, המייצג היטב את תפיסת עולמו.

• בתשובה לשאלה לאן יש לתעל את הזעם אחרי ההתנתקות: "לנקום בחילונים. לנקום בחילוניות שהביאה עלינו את האסון הזה. לנקום ברשעה שהתלוותה לטיפשות הזאת. להחזיר את החילונים בתשובה. להסתער עליהם, לטחון להם את הראש. להחזיר להם את הילדים בתשובה. להחזיר אותם בתשובה. לעשות את זה בחוכמה ובפיקחות. בנחישות וברגישות. בהצלחה".

הערה: פחות מ-24 שעות לאחר פרסום הפוסט נעלמה, באורח מסתורי, התשובה של הרב אליהו מהאתר "כיפה". זאת, לאחר שהייתה זמינה לגולשים ללא כל בעיה במשך שמונה השנים האחרונות. כך או כך, לשימושכם, צילום מסך שנלקח שעות ספורות לפני שהעמוד נעלם מהאינטרנט.

• על הומוסקסואלים: "יחסים הומוסקסואליים אינם דרך ש-ה' ברא. היחסים האלה הם נגד החיים. מיחסים כאלה לא יוצאים חיים - ומה שלא יוצא ממנו חיים מביא מוות. אני זוכר את המרצה הנחמד מאוניברסיטת חיפה שהיה הומוסקסואל והתגלה כרוצח מושחת. כמה רוצחים סדרתיים התגלו דווקא כהומוסקסואלים. הרבה מחלות באו דרך היחסים האלה. צריך לרפא את המחלה הזאת".

• על השכרה ומכירה של דירות לערבים: "אסור מהתורה למכור בית או שדה בארץ ישראל לנוכרי... המוכר או המשכיר להם דירה באזור שגרים בו יהודים גורם נזק גדול לשכניו... ומן המפורסמות הוא שבעקבות מכירה או השכרת דירה אחת יורד מחיר כל דירות השכנים, אפילו כשהקונים והשוכרים נחמדים בתחילה. וזה המוכר והמשכיר הראשון גורם לשכניו הפסד גדול ועוונו גדול מנשוא... כל מי שמוכר לו חייב נידוי... חובה על שכניו ומכריו של המוכר והמשכיר הזה להתרות בו ולהזהירו... להתרחק ממנו, למנוע מסחר איתו, להעלותו לתורה וכדומה – עד שיחזור בו מהיזק רבים זה".

• על התרבות החילונית: "עץ בלי שורשים – זו רק שאלה של זמן עד שהוא מת. התרבות שלהם היא תרבות של מוות. רשעים בחיים קרויים מתים. אתה רואה אותם חיים, אבל זה כבר הסוף של התרבות הזאת. היא תרבות בריקבון מתקדם. היא תרבות בנסיגה... צריך לשנוא את מעשיהם הרעים והטיפשיים והמסוכנים... שונאים את התרבות הרעה שלהם תכלית שנאה. שונאים את אלה שמקלקלים את העם שלנו. שונאים את אלה שמעמידים עגלי זהב ב(גוש) דן. יש לזה גם השלכה מעשית. מתנתקים מהרדיו שלהם. מהטלוויזיה שלהם. מהספרות שלהם. מהתיאטרון שלהם. מכל מה שהביא אותם אל עברי פי פחת... התרבות שלהם היא הרסנית. היא מביאה את הקאסמים לאשקלון ולעוטף עזה, והיא תביא בלי שום ספק את הקאסמים לעוטף יהודה ושומרון. דהיינו - לכל גוש דן".

• על סירוב פקודה: "אסור לחייל או לחיילת להשתתף בפינוי, גם במחיר של הליכה לכלא. האיום שמונף מעל ראשו של החייל לא מתיר לו להרוס בית ורכוש של מישהו אחר... יש חובה לסרב פקודה ולשבש כל מהלך של פינוי מאחזים ויישובים".

• על גיוס נשים לצבא: "בשום אופן אל תלכי לצבא. את צריכה להקים משפחה לתפארת. את צריכה לחנך ילדים בריאים, חזקים ושלמים. את צריכה להיות חלק מאותם אנשים שיגדלו דור חדש של אנשים שאינם מתנתקים. שאינם נכנעים לכל תכתיב אמריקאי או אירופי. את צריכה להיות חלק מהבניין ולא חלק מההרס. שמעת היום על האלוף שהתעסק עם כל חיילת שעבדה בסביבתו. בקיצור, הוא התעסק עם עשרות בנות וגרם להן נזק וצלקת בנפש. תחשבי על זה: מי יכולה לעמוד מול אלוף שמנסה להרוויח על חשבונך איזו הנאה קטנה ומלוכלכת?... אל תלכי לצבא".

• על פלישה לאדמות פלסטיניות: "אסור לגנוב מגוי - ובלבד שזה דבר שלו ולא נגזל מיהודי... מה שהם אומרים 'שלנו מלפני דור או שניים' בדרך כלל זה גזול על-ידם... לגבי קרקעות הלכה ברורה שרוב קרקעות שבידם – גזולות הן. וזה פשוט".

• על נשים: "אצל נשים הצד הרגשי והחוויתי הוא יותר כבד. צד ה'דעת' העיוני הוא לא הצד שבולט אצלן. זה לא חיסרון, זה פשוט התפקיד שהועיד להן הקב"ה. כאשר האישה בונה את עולמה הרוחני על יסוד הדעת וההשכלה, ממילא הקישור שלה אל ה', איננו תואם את אופיה".

• בתשובה לשאלה אם הוריקן קתרינה, שהביא למותם של 1,883 איש, נגרם בגלל ההתנתקות: "למה לא? אם עם ישראל הוא העם שאלוקים אוהב יותר מכל עם אחר, אם הוא קורא להם בניו... למה לא? למה שאלוקים לא ינקום בכל אלה שהיו שותפים כל-כך פעילים בגירוש יהודים מבתיהם בארץ הקודש?"